| Ssebmh a întrebat:

Salut, telefonul meu nu are funcția de nfc si ma gandeam dacă îmi cumpăr inel nfc ajuta? Sau nu știu dacă aveți idee cum sa adaug nfc?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| F4r4Num3 a răspuns:

Nu poti sa adaugi NFC pe un telefon fără NFC.
NFC-ul e componeta Hardware, deci nu o poti rezolva software. (Nu poti descarcă nu stiu ce aplicație și gata poti sa folosesti funcția NFC)

Cât despre acel inel... n-am idee am mai auzit de vreo 2-3 ori de el. Dar niciodată nu m-a interesat.

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Da un inel NFC iti permite sa te folosesti de NFC.

Acum nu stiu cat de sigura si stabila e toata treaba si nici nu am idee care ar fi modelele bune de inel.

| Ssebmh explică:

Multumesc frumos baieti pentru ajutor.