| anonim_4396 a întrebat:

Daca beau un 3in1 si 2 cani de ceai verde/negru/alb pe zi, credeti ca (,) consum cam multa cafeina? Sau e okay, nici prea mult, nici prea putin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Eu zic ca e de'ajuns o cana.
Eu beau ceai verde combinat cu ceai negru (cate putin din fiecare) si inca cateva tipuri de ceaiuri (de sunatoare, menta si ce mai scrie pe'acolo)
Si mie imi place sa combin ceaiurile, de obicei pun 3 tipuri de ceai in 1.
Nu e ok sa le bei pe rand, te umplii de ceai, o cana de genul pe zi e ok, mai ales ca pe langa cofeina (care sincer nu e cine stie ce, pe mine nu ma afecteaza si beau des seara) contin si diferite vitamine si minerale care ajuta la imunitate.

| Peridava a răspuns:

E putin cam mult. Mai ales ca aceste 3 in 1 sint ness. Deci, mai puternice. Incearca sa inlocuiesti ness-ul cu cafea naturala iar ceaiul cu ceai natural din plante; sint din fructe de padure sau ce-ti place tie.

| anonim_4396 explică (pentru Peridava):

Cafeaua naturala imi da palpitatii.

| Peridava a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma mir. Ness-ul e cel care da palpitatii. Poate o faci prea tare. Fa-o mai slaba si pune si lapte.

| anonim_4396 explică (pentru Peridava):

Mie ness-ul mi se pare mai slab. Anul trecut beam si 3 pe zi, si nu aveam nimic, dar daca luam o gura de cafea tremuram toata ziua. laughing

| Holy2010 a răspuns:

Cu speranta ca nu le bei una dupa alta, e ok.

| anonim_4396 explică (pentru Holy2010):

Nu una dupa alta, dar oricum, toata pana la ora 15.