| fede12 a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor. Un tip a venit in vacanta la bunicii lui la fel ca mine si de cateva zile tot iesim seara si stam impreuna nu numai noi mai multe persoane. Asa si nu s-a intamplat nimic interesant pana aseara cand vorbeam despre faptul ca mie imi place Justin Bieber si el tot spunea chestii gen " daca ma fac blond si imi fac freza lu` Justin o sa iti placa de mine?" sau "cand o sa mai vina Justin in Italia o sa te cazez la mine" *el nu e genul ala de baiat care sa se dea la toate fetele daca ar fi fost s-ar fi dat si la prietena mea care e moarta dupa el* si cand am plecat dupa ce l-a salutat pe prietenul lui m-a tras de mana si m-a pupat pe obraz pentru el o fi insemnand un gest prietenesc dar pentru mine a insemnat mai mult pentru ca.din cate stiu eu nu e genul care 'saluta' asa fetele, el nu le pupa abia daca le spune un buna sau pa laughing. Oare ma place? macar putin sau imi fac iluzii? laughing
Sau ce as putea sa spun sa isi dea seama ca imi place de el?!

4 răspunsuri:
| NAdrian a răspuns:

Buna fede,
Sigur te place. Aveti grija la ce faceti, asumati-va faptele.
Asta e adolescenta happy

| mihaelal a răspuns:

Dupa cele citite din intebarea ta se vede ca el te place dar dupa cite am inteles are prietena? in fine ce ai putea sa-i spui sa isi dea seama ca iti place de el? hmmm... cind esti cu el poti sa ii faci complimente de genul"imi place frizura ta" sau "imi place parfumul tau". Deasemenea pentru a vedea daca lui cu adevarat ii place de tine poti sa te prefaci ca te doare ceva si sa vezi reactia lui. La mine aceasta functioneaza sper sa te ajute si pe tine.

| fede12 explică (pentru mihaelal):

Deci asta cu prefacutul e genial laughing o sa incerc diseara. laughing

| mihaelal a răspuns (pentru fede12):

big grin