| chipicao2 a întrebat:

Funda la primul care imi raspunde corect! cum fac print screen la ecran? vreau indicatii de la inceput pana la sfarsit. apas pe print screen si dupa aia in paint cum fac sa pun acolo imaginea? big grin

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Apesi PrtScn si click pe Ctrl+C.
Deschizi "Paint" si click pe Ctrl+V.
Pe urma "Save" din "Paint" in calculatorul tau,este in stanga sus, un dreptunghi portocaliu, click.
Bafta.

| ELena30 a răspuns:

Intri in paint si dai paste. gata! Funda? happy

| Orte95 a răspuns:

Dai print screean->paint -> bifezi in stanga sus seluta sau dreptungiul (sunt punctate) ->te duci pe fundalul alb ->clck creapta ->paste sau CTRL+V ->File ->Save as :*
Likke :d?

| chipicao2 explică (pentru Orte95):

Nu imi apare nici o steluta sau dreptunghi...

| Orte95 a răspuns (pentru chipicao2):

Trebuie sa fie langa radiera (guma de sters-eraser)

| YourLittle a răspuns:

Bunahappy
pai... apesi pe Prt Sc dupa care intri in Paint si apesi CTRL+V.