| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA!!!
Luni am avut scoala, si prima ora franceza. Astazi cand m-am uitat dupa cartea si caietul de franceza, nu sunt. Am cautat peste TOT, pe bune. Si in ghiozdan, absolut peste TOT. Colegul de banca nu mi-a luat nimic, am vorbit si cu el. Ce fac?. O sa o platesc? Daca da, cam cat ar costa? (cartea). P.S : Carte de clasa a VI a. Please, heeeelp!

3 răspunsuri:
| AlexxaX a răspuns:

Poate l-ai imprumutat unui coleg si ai uitat sau ti l-a luat cineva din greseala. Daca ati primit toti manuale si nu vor fi date inapoi toate, da, vei plati. Dar daca au fost putine poti spune ca tu n-ai avut si nu patesti nimic.

| Beatriceeeeeeee a răspuns (pentru AlexxaX):

Am gasit cartea. rolling on the floor)
Oricum, multumesc! :*

| cinevadeaici a răspuns:

Ori imprumuti o carte de la un coleg sa o tragi la xerox, ori o platesti cam 20 pana in 40, cred.eu am tras-o la xerox ca si eu am patit. funda?