| PrafSiPulbere a întrebat:

scuzati categoria.
Va rog din suflet sa ma ajutati, fiindca sunt disperatcrying(((. Astazi la scoala am avut telefonul cu mine.In a 4-a ora l-am avut in banca iar dupa a 4-a ora am avut sport. Dupa ce s-a terminat ora am luat telefonul si l-am bagat in ghiozdan dupa care am plecat la sport.De atunci pana in ultima ora nu l-am mai gasit.Am cautat si in clasa sa vad daca nu cumva l-am uitat,m-am uitat si dupa dulapuri,in sertare,in ghiozdan,la colegi in ghiozdan,peste tot.
Faza este ca telefonul era pe silent iar cand a suntat un coleg pe numarul meu, prima data a raspuns cineva dar nu a vorbit si dupa a dat casuta.Culmea este ca eu aveam mereu telefonul deschis si nu avea cum sa se inchida singur.Ce sa fac sunt disperat daca nu il gasesc cred ca mor?

10 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Stai calm, era doar un telefon.
Oricum, slabe șanse să-l recuperezi, doar suntem în România.

| PrafSiPulbere explică (pentru LoveSleep):

Crezi ca mie imi pasa asa mult de telefon? Problema e ca dupa aia iar am probleme cu parintii findca o sa zica ca e vina mea daca mi-l fura altu:/Dar tot vreau sa il gasesc neaparat

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Sa inteleg ca nu e iphone daca nu iti pasa ca l-ai pierdut

| PrafSiPulbere explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

E un telefon de 8 milioane frate.Dar totusi tu ai vrea ca cineva sa iti vada toate contactele, mesajele, aplicatiile, etc si sa stii ca nu mai ai cu ce vorbii si sa te ia o stare de nervi absoluta? cum ma ia pe mine

| Suck a răspuns:

Nu il poti gasi doa in cazul in care pe acea persoana o mustră constiinta, slabe sanse.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Mergi la politie...eu mi-am pierdut un telefon acum 3 ani mi-a cazut din buzunaraul de la geaca...am mers a 2 zi la poitie si a trebuit sa dau nu stiu ce cod de pe cuie parca si numarul si la pus in urmarie, dupa 5 zile l-au localizat si culmea era la un tip care sta in cartier cu mine. EU zic sa mergi sa il puna in urmarire, incerca si poate il recuperezi.

| ridhimagupta a răspuns:

Ne-a invatat si pe noi un politist sa formezi pe tel *#06# si iti apare un nr de serie in scrii pe o foaie care sa stii doar tu unde este si daca ti se fura tel sau il pierzi te duci cu nr de serie la politie si til gaseste

| PrafSiPulbere explică (pentru ridhimagupta):

Daca aflam asta mai devreme nu eram aici, deci nu mai am cum sa fac asta o data ce mi s-a furat!

| ridhimagupta a răspuns (pentru PrafSiPulbere):

Data viit stii asta

| NarutoFan134 a răspuns:

Ai putea sa te duci la politie, pentru ca altfel nu il vei mai recupera, crede-ma.