| marya a întrebat:

! funda! m-am certat cu o prietena de-a mea eu am intrebt-o daca vrea sa ne impacam si a zis ca da si a dat ochii peste cap. eu am fost cam fara obraz in ultima perioada cred ca si din asta a facut ceea ce a facut! as vrea sa imi dati si mie diste idei cu care as putea sa ma impac cu ea

ps:nu ma mai baga imi seama cand sunt prin preajma ei daca sunt cu vecina mea repede vorbeste cu ea glumeste raspunde cand o striga si eu eram mai buna prietena cu ea decat cu vecina mea pls un sfat!

Răspuns Câştigător
| lovegirl15 a răspuns:

Eu una nu cred ca iti e prietena adevarata daca face asa...prietenii adevarati se iarta intre ei, indiferent de greseala facuta.acum nu stiu ce sa zic. poate fi o cearta trecatoare si cand nu te astepti va veti impaca.incearca sa te apropii de ea, spune-i cat de mult ii duci dorul si ca iti doresti foarte mult sa va impacati.sau daca iti este asa buna prietena, incearca sa eu platesti cu aceiasi moneda. du-te si petrece cat mai mult timp cu alta prietena si poate in felul acesta va fi geloasa, si va incerca sa o indeparteze pe cealalta fata de langa tine... poate ca face cea ce face pentru. ca e suparata pe tine, si incearca sa se razbune pe tine(spui ca in ultimul timp ai fost cam fara obraz)
sper totusi ca ti-am fost de folos si ca o sa redeventiti prietenele de odinioara
funda plzpuppy dog eyes

3 răspunsuri:
| cristina_3322 a răspuns:

Pai tu ce ai facut de se comporta asa?

Si eu m-am certat cu prietena mea cea mai buna.Si stau si in cap ca nu mai vorbeste cu mine. Si eu ma mir ca a dat asa repede uitarii prietenia noastra.

Dar trebuie sa ma obisnuiesc cu gandul asta. incearca si tu daca vezi ca n`ai sanse. cauta-ti alti prieteni. desi stii mult prea bine ca prietena ca ea nu vei mai gasi. dar poate intr-un final se va intoarce ea.

| カルメン a răspuns:

Poate ca ea nu mai vrea sa fiti prietene, poate ca tu vrei sa fiti in continuare dar cred ca nu merita prietenia ta.de ce nu incerci sa iti faci o prietena care sa te inteleaga mai bine poate ea nu a fost prietena ta decat tu a ei daca intelegi ce vreau sa spun, adica tu esti langa ea atunci cand are nevoie dar ea nu a fost (la asta m-am referitbig grin) stiu ca prietenia si increderea se castiga greu dar eu cred ca mai bine o lasi in pace. daca iti este cu adevarat prietena si tine la tine va veni ea la tine.(totusi daca vrei sa va impacati incearca sa vorbesti cu ea, intreab-o de ce se comporta asa cu tine, ce s-a intamplat si lamuriti problema) bafta:*

| ELD a răspuns:

Spune`i ca in afara de ea, nu mai ai pe nimeni sa te inteleaga atat de bine si spune`i sa nu renunte la amintirile petrecute impreuna.bafta:*!