| Mihaela_4701 a întrebat:

Funda! puppy dog eyes.Cum schimb limba tastaturii?! [Din EN in RO, ca sa pot pune "î, ă, â, ţ, ş". Funda imensa!

Răspuns Câştigător
| Yukidaruma a răspuns:

Uite aici: http://conexiuni.net/......tice_3.htm

eu de aici am invatat, sper sa-ti fie de folos :)

5 răspunsuri:
| unconnected a răspuns:

Pai ar trebui sa ai in bara de jos de la desktop EN de la engleza si dai click si dupa aia dai clik pe RO

| Mihaela_4701 explică (pentru unconnected):

Am windows Xp. nu imi apare nimic acolo straight face.

| radu16 a răspuns (pentru Mihaela_4701):

Poftim un link care te-ar putea ajuta. http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=129613

| Kavinski a răspuns:

Nu stiu daca se poate daca l-a instalarea windowsului ai bagat EN la tastatura. Totusi incearca sa apesi Alt stanga si Shift stanga in acelasi timp(schimba limba) poate e bagata romana daca ai noroclaughing

| radu16 a răspuns:

Foarte simplu!
Daca folosesti Vista, sau Windows 7 urmeaza urmatorii pasi : Meniu Start - > Control Panel - > Fonts - > Jos in stanga in colt vei gasi " Text services and input language "
Daca folosesti Xp banuiesc ca e la fel sau daca nu gasesti in bara de instrumente in partea dreapta unde arata ceasul.