| alexandrastietotul a întrebat:

FUNDA
Prietenul meu m-a inselat si se poarta cu indiferenta ma suna rar vreau sa fiu si eu la fel dar nu pot nu ma lasa inima cand imi vorbeste asa ince sa plang vreau sa fiu puternica stiu ca ma inselala l-am vauzt
Vreau sa il tratez cu indiferenta si dupa 3-4 zile sa ii zic ca am aflt de cealalta relatie a lui si vreau sa ne despartim dar momentan vreau sa fac si eu cum face el cu mine cum sa iii vorbesc ce sa fac?
avem relatie de 5 luni

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Off imi pare rau ca treci prin asta.Este dureros cand persoana iubita ne inseala.Ne simtim tot mai rau si ajungem sa ne punem tot felul de intrebari care ne macina sufletul"oare am gresit cu ceva? nu i-am oferit tot ce vroia? nu i-am dat destula de multa atentie?" si tot altfel de intrebari.
Daca spui ca a inceput sa fie si indiferent cu tine, te suna cat mai rar, abia iti mai vorbeste si totusi inca sunteti impreuna ar trebui sa pui picioru in prag.Incearca daca este sa te sune sa ii vorbesti mai rece, sa numai te porti cu el cum te purtai si inainte.
Incearca sa fi tare si puternica si sa te gandesti ca daca tinea la tine cu adevarat nu te insela.Nu ai nevoie de astfel de oameni langa tine care nu stiu sa te aprecieze.O sa se intoarca roata intr-o zi si isi va da seama de greseala pe care a facut-o.
Oricum numai plange, sterge-ti lacrimile si nu uita ca viata merge inainte nu inapoihappy.
Ai grija de tine.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste-i ca si cum ai fi ocupata,. e foarte greu dar cand se va intreba de ce faci asa... tu o sa i spui sa stai cu aia si sa ma lasi in pace si ii inchizii. Trebuie sa faci asa. numa asa o sa regrete

| bobi_3629 a răspuns:

Grea intrebare. Vorbeste-i si tu ca si cum nu ti-ar pasa de relatia voastra, ca si cum ati fi deja despartiti. Sper sa te ajute.