| kesha:D a întrebat:

[funda si vot] buna TPU, va rog frumos ajutati`ma! mi-am bagat net pe mobil si nu pot intra pe fb, niciundestraight face. probabil ca nu am activate setarile de internet, am primit mesaj pe telefon ca daca nu le am activate sa intru pe orange.ro si sa dau acolo, in fine am intrat si nu au modelul meu de telefon, ma pune sa-mi pun numarul de telefon, dupa modelul [al meu este acer E101] sad, am sunat si la 484 si nici asa nu pot ca tot pe orange.ro ma pune sa intru, si nu pot activa asa. va rog spuneti-mi cum pot sa fac!sad

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti cont pe orange.ro, si ai la contul tau niste setari pentru conexivitate, daca imi amintesc bine. undeva trebuie sa fie ceva cu internet, da click acolo si o sa trebuiasca sa bifezi mai multe chestii, depinde ce vrei. sunt niste chestii pentru mail, pentru internet, pentru internet de mare viteza, etc. bifezi ce ai nevoie si iti treci numarul de telefon.

imi cer scuze ca nu sunt foarte exact, dar am facut treaba asta acum un an si nu-mi amintesc foarte clar. oricum, sfatul meu e sa mergi la un magazin Orange si sa vorbesti cu ei, ei ar trebui sa te ajute!

sper ca ti-am fost de folos!

o zi buna!
pa, pa!