| YukyTsukiyomi a întrebat:

FUNDA URGENT! Buna mie imi place de un baiat care e bun prieten cu prietenul cel mai bun al meu(dintre baieti) si chesti e ca acum stau mau mult cu x(prietenul cel mai bun) decat cu y baiatul pe care il plac si nu stiuh parca incepe sa imi place de el si cred ca si el ma place putin dar nu stiu cum sa reactionez c ar trebui sa fac sa fim impruna( nu ii cer eu combinatia) si in plus nu vreau sa-i spun ca'l plac ca mi-e frica de ceea c o sa zica in continuaree deci c ar trebuie sa fac? mersi de ajutor! PS nu; l mai plac pe y adica incep sa nu-l mai plac

4 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna am patit si eu ceva asemanator.Eu una mi-am luat inima in dinti si i-am spus la microfon ca il plac si l-am intrebat daca vreau sa fim impreuna si a zis ca se mai gandeste.Deci spune-i ca il placi si roga-l sa iti spuna sincer daca simte sau nu ceva pentru tine. Sper ca te-am ajutat cat de cat.

| Orbithh a răspuns:

Pai...sa inteleg ca tu nu vrei sa ii spui personal sau direct ii poti trimite si tu un bilet sau(nu cred ca cea mai buna solutie e sa ii spui unei/unui prieten/a sa ii zica baiatului ca il placi nu er fi prea dragut pentru ca stiu si eu cum e si crede-ma nu e placut)...nu stiu sa eu spui personal ar fi cea mai buna solutie pentru ca timpul trece el sa va indragosti de alta fata(poate si tu de alt baiat) si va va parea rau(sau iti va parea rau) sper sa fie totul bine intre voi si cine stie poate ii zici.Saracuta de tine de cand ai trimis intrebarea si nu ai prea multe raspunsuri eu una sper ca ti-am fost de folos si cine stie poate ma inviti si pe mine la nuntalaughing

| brekika a răspuns:

Ioana marturiseste tot pe cine placi?laughing)

| Micutza_9519 a răspuns:

Pai... nu trebuie sa-ti fie frica de reactia lui ca daca spui ca, crezi ca si el te place probabil va fi una pozitiva. deci. daca el nu face primul pas prea curand fa`l tu... tongue Bafta!winking