| Madokachan a întrebat:

FUNDA+VOT! Oh deci acum 3 zile m-am certat cu prietena mea cea mai buna (ea nu statea deloc cu mine, iar cand statea cu mine o facea doar ca sa se foloseasca de mine) si acum m-a inlocuit cu alta colega. Faza e ca nici nu i-a pasat cand i-am zis "Gata, nu mai vreau sa fim prietene!" dar acum ma tot barfeste si-si tot face motive sa se certe cu mine... Ahh asa o urasc, desi ma simt intr-un fel ranita. Oare ar trebui sa ma impac cu ea?

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

,,m-am certat cu prietena mea cea mai buna "...Glumesti? daca iti era prietena nu ar fi reactionat in asemenea mod, sunt destule de acest gen care se foloseste de cine are nevoie sa profite, de naivitate, de bunatate! Se mai merita sa ai o asemenea prietena care cum te intorci iti infige cutitul in spate? Doar tu ai considerata prietena se vede in schimb ea nu prea te-a apreciat asa cum meriti! Denota ca o infatuata, plina de ea si o bafitoare! Mai poti avea incredere intr-o astfel de persoana? gandeste-te bine, eu unul nu as risca mai bine lipsa decat sa iti faci probleme! Meriti cu siguranta o prietena adevarata cu care sa imparti si binele si raul! multa bafta si ai grija de tine!

2 răspunsuri:
| Loredanath a răspuns:

In nici un caz. fata aia s-a folosit de tine sa nu se plictiseasca.si tu ai crezut-o "prietena" ta. iti poti da seama k e o prefacuta incearca sa iti gasesti si tu alta amica si plateste-i cu aceeasi moneda cat despre barfit tot ea e proasta nu tu si mai sunt prosti si aia care o cred.nu ii mai da atentie si las-o sa vb pana lesina.crede-ma k stiu cum e!

| Laura46 a răspuns:

Observ ca tu esti foarte constienta de faptul ca ea te-a folosit. Ceea ce e bine pentru ca ai sanse minime sa mai cazi i capcana ei, ceea ce este un minus la tine e faptul ca esti atasata de ea, tii la ea inca si ea stie acest lucru. Fetele sunt mult mai rele decat baietii si mai perverse.Aceasta fata nu ti-a fost niciodata "prietena cea mai buna",ci,tu te-ai simtit cel mai bine in compania ei, ea a stiut sa profite si uite unde s-a ajuns. Daca era cat de cat simtita incerca sa reparea neintelegerea, sau sa incerce macar sa te faca sa o ierti.nu a facut asta, nu ii pasa.Si atunci tu d ece sa ai vreun regret? Nu merita sub nici o forma sa te impaci cu ea.Ramaneti la faza salut-salut si atat.(dar nici asta nu merita).ai grija la sensibilitatea ta, si alege cu mintea nu cu sufletul! Ca apoi sa nu mai lasi oamenii sa te raneasca.