| YukyTsukiyomi a întrebat:

Funda+voturi...
De 1 saptamana si ceva m-am certat cu prietenul meu cel mai bun... dintr-un motiv...ca eram cam indfiferenta si sictirita de la un timp si nu prea mai vorbeam,.,. insa m-am comportat cu el cum se comporta si cum mine odata!
Dupa mi-am dat seama ca am gresit si mi-am cerut scuze...si apoi iar ne-am certat urat de tot mi-a spus ca sunt penibila si imatura... apoi a inceput cearta propriu-zisa!
Ideea e ca avem astfel de certuri, apropae zilnic ne certam azisi ne impacam maine, dar de data asta nu ne-am vorbit de 1 saptamana si ceva, iar eu, vreau sa ne impacam dar poate din orgoliu nu vreau sa ma duc eu sa imi cer scuze...as vrea sa vina el, dar nu cred ca se va intampla pentru ca de obicei isi cerea el scuze si mai rar eu, dar de data asta nu a mai venit.
La scoala nu ne vorbim mai deloc si cand dam ochi in ochi(Mai rar)Ii schimbam repede de parca nu vrem sa stim absolut nimic unul de altul!

Acum ce sa fac?

1 răspuns:
| JustSomebody a răspuns:

Toate relatiile se bazeaza in primul rand pe incredere. Daca iti e cel mai bun prieten, atunci nu ar fi trebuit sa existe in tine acea stare de orgoliu deoarece cu un prieten adevarat trebuie sa discuti liber, sa fi tu insuti, caci el tine la tine asa cum esti.Sunt sigura ca ii lipsesti si el iti lipseste tie.Nu vrei sa pierzi o astfel de prietenie.Cauta-l(nu pe mess sau facebook-asta nu ajuta) ci fata in fata spune-i ca iti pare rau si nu cred ca va lasa in urma o prietenie pentru. o cearta indiferent cat e de nasoala(in cazul prieteniilor) si te va ierta.Iti doresc un happy end.happy