| Manuellllaa a întrebat:

Fundăăă!

Buna dragii mei, nu am mai intrat de mult sa vorbesc cu voi.

Am o mica problema cu "fosta mea prietena".
Nu am vorbit de 7 luni si aseara ne-am certat rau pe facebook.
I-am spus sa vorbim fata-n fata si a spus ca e de acord,apoi am invitat-o la mine insa a refuzat si i-am spus "atunci unde?", si nu mi-a mai raspuns nici pana acum.
Adevarul este ca ea a fost de vina pentru ca ma tradat, am sa va zic pe scurt.De ziua ei in 2012 pe 5 sept i-am trm un mesaj cu Lma, te iubesc si chestii iar prietena ei actuala de doar 2 ani a fost revoltata si ne-am certat, spunandu-mi ca" lasa ca mi-a zis mie Alexandra multe" ....am tacut,am mai continuat sa vorbim,eram in vacanta si...o luam peste tot cu mine si prietenul meu,la terasa,suc, oras, peste tot.Noi am fost colege din cls 1 pana in clasa a 8 a, si am ramas prietene pana la inceputul clasei a 11, insa din octombrie lucrurile s-au racit.
In dec a urmat un majorat al unei prietene de-ale mele si iubitul Alexandrei(prietena mea) era invitat si el a vorbit cu o fata care era invitata la majorat, Alexandra m-a sunat sa o tin la curent cu ce face el. Dupa aceea nu am mai vorbit. Pana aseara cand am fost ieri la biserica si am salutat-o pe mama-sa si nu mi-a multumit si i-am zis si a urmat o cearta dura.

As vrea sa-i trimit un mesaj dureros sa o fac sa se simta vinovata si asa a si fost vinovata, rugamintea mea ar fi sa-mi spuneti voi daca a-ti fi fost in locul meu ce mesaj i-ati fi trimis.

Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Dacă e așa înțepată dă-i pace.Îmi place cum ai considerat-o (fosta) și așa e.
Dacă va dori să se împace cu tine te va căuta ea. Lasă lucrurile să vină de la sine.

Ai grijă de tine!

| τττ a răspuns:

Bună.
Acestea sunt certuri copilărești. Orice om trece măcar printr-o ceartă. Găsește-ți altă prietenă, care să-ți fie alături la bine la și rău.Aici se vede cât de prietena ți-a fost fata aceea...
Pa, pa.

| Manuellllaa explică (pentru τττ):

Aveti dreptate insa as vrea sa-i trimit un mesaj sa o fac sa regrete.
Nu o sa-si dea seama de greseala pe care a facut-o pana nu ii v-oi spune.

| τττ a răspuns (pentru Manuellllaa):

De ce să-i mai trimiți un mesaj? Nu are rost.Fă-ți altă prietenă și fă-o geloasă. Dacă chiar ține la tine și te iubește ca pe o soră... vine ea la tine!

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Nu cred ca are rost sa ii trimiti un astfel de mesaj. Nu o sa rezolvi nimic si in plus, razbunarea, arma prostului.

| KiddaKidutzza a răspuns:

Si eu am patit la fel. Am iertat-o pentru tot ce mi-a facut dar nu i-am trimis mesaje in care sa fie cuvinte urâte care sa o faca să se simpta porst deoarece era cea mai buna prietena a mea. Daca intr-adevar ati fost prietene asa de bune poate o sa mai ai oleaca de putere sa o ierti.