| KiddSimo a întrebat:

>Fundita":!

Buna.am si eu o mica mare problema.

am un coleg de clasa cu care ma inteleg super.nu vorbim noi prea multe dar cand vorbim avem grija sa ne intelegem sau sa nu facem ceva gresit.mereu ma pot baza pe el si invers.dar...acum cateva zile am vorbit mai mult prin mesaje. el are o surioara mica de 6 7 luni si am vorbit de ea paana ce lucrurile au evoluatm`a intrebat daca vreau sa fiu cu el.am acceptat dar cu o conditie, ca pentru inceput cei din clasa sa nu afle. a fost de acord.infine.a doua zi la scoala ne-am salutat ne-am zambit dar nimic mai mult.in ora. i-am trimis un mesaj in care am scris ceva de genu`:"Suntem atat de aproape dar totusi atat de departe". iar el mi-a zis asa din seninca nu suntem atat de aproape deocamdata pentru ca fosta lui prietena l-a sunat sa se impace cu ea(mentionez ca au stat 1 an si ceva). infine am crezut ca mor.nu stiu nu`i frumos al naibii.multor fete nici nu le place de el. dar mie mi s`a pus pata asa p el de cand am vb ca el prin msjma gandesc mai mereu la el

prin ore se uita pe furisi la mine

si nu stiu ce sa mai cred

din cate am inteles s`a impacat ca prietena lui

nu stiu ce pot sa fac! intr-un fel ma simt atat de atrasa se el.chestia asta ma face sa ma simt un copil de 15 ani

faza proasta e ca mi-am stricat si prietenia foarte buna cu el...

nu`i mai zic nici salut...parca sunt timida...parca imi vine sa tin capu` numai in pamant.

sfaturi/?

asta a fost intrebarea pusa de mine acum cateva zilebig grin

pai uitati cum sta trebuie:X

colegu` meu s`a desp de prietena:X:X

dar nu stiu cum sa-l abordez acum.happy
deja am iarash zambetu` pe buza:X

si incredibil dar astept pe ziecare zi sa ajung la sch sa-l vad:X

poate ar trebui sa nu fac nimic.sa las totul de la sine...

dar nu pot astepta toata viatastraight face:X

; x

1 răspuns:
| alexaaa a răspuns:

Woww.deci e posibil sa se fi impacat prima data cu prietena lui doar asa...pe nepregatite.nu trebuie sa il abordezi tu.asteapta un pic.in acest timppoti sa flirtrezi un pic cu el dar te sfatuiesc sa te opresti doar la faza cu flirtratul.in fond... el cam a gresit fata de tine:sa iti spuna daca vrei sa fii cu el intr-o zi si in urmatoarea sa iti spuna ca s-a impacat cu fosta, e o greseala cam maricica. poate el acum se gandeste cum sa te abordeze. tu intre timp il poti saluta, un salut nu inseamna nimic(esti doar amabilahee hee. dar asteapta un pic.in fond nu astepti toata viata.winking