| anonim_4396 a întrebat:

Fundita!
Buna sunt foarte trista dar incerc sa nu arat fata de familie si o fac doar prin jigniri si nervi pentru ca unchiul meu pe care il iubeam si il iubesc si in continuare chiar daca nu mai e printre noi s-a stins si imi pare foarte rau. na apucat sa prinda aniversarea mea, si nici sa incep eu scoala ca faceam temele impreuna, integrame.Na apucat sa vada nici pozele din tabara. Ce sa fac sa nu ma mai ganesc la el ca nu mai e printre noi va rog.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mereu te vei gandi:"ce-ar fi fost daca". Tocmai de asta trebuie sa traiesti clipa ca mai tarziu sa nu ai regrete.Nu mai privi partea negativa:gandeste-te ca a plecat intr-o lume mai buna ca asta(de fapt orice lume e mai buna ca asta), ca a fost un om bun si iubitor.Nu e o despartire definitiva.Va veti intalni candva si ii vei povesti tot ce ai patitwinking

| nuamnuvreau a răspuns:

Gandeste-te ca unchiul tau nu ar vrea sa te vada asa.Ar vrea sa iti traiesti viata la maxim, fara suparari.Crede-ma,sunt convinsa ca de acolo de unde este el vede tot ce e nevoie, nu trebuie sa te superi ca nu a apucat sa se uite pe pozele din tabara.Nu mai jigni oamenii, ei o sa se indeparteze si tu o sa ramai fara nici un prieten, doar cu iluzii si nervihappyMoartea cuiva drag este ceva dureros, dar se zice ca daca tu tot plangi nu il lasi sa se odihneasca in pace.Succeslove struck

| denisa_2911 a răspuns:

Dumnezeu sa-l ierte!

Nu cred ca vei putea uita asa ceva, dar te vei putea impaca cu gandul asta...

| Sasha_2764 a răspuns:

Dumnezeu sa-l ierte!

Este greu, la mine cand a murit unchiul meu a fost inmormantat de ziua mea iti dai seama ce a fost in sufletul meu... si plus ca toata lumea suferea si eu nici nu stiam cum sa reactionez.

Nu tine asta in tine, trebuie sa vorbesti cu mama ta sau cu cineva care stii tu ca te intelege altfel asa vei sta, vei avea o depresie luni de zile si nu este bine pentru un copil.

Chiar daca nu poti uita trebuie totusi sa accepti adevarul si... va ramane mereu in inima ta asa cum a fost mereu.

Pentru poze si scoala... stai linistita este acolo sus si se uita mereu la tine si la familia ta, vede tot, nu trebuie sa fii suparata... El te iubeste si acum!