| anonim_4396 a întrebat:

Fundita din toata inima.Sunt foarte trista si socata.Deci nu pot sa cred ca sunt 50 de zile de cand unchiu meu care il iubeam enorm si statea in aceeasi curte cu mine a murit.Imi amintesc clipele cand toti vecinii iesisera la poarta si pe el l-au luat cu salvare si era vanat tot iau eu eram cu copiii pe strada si am inceput sa plang.Nu a putut sa vada cum implineste nepoata lui 11 ani(adica eu), cum meam facut suvite, pozele din tabara si multe altele, mama mea ca sa nu fiu trista a asuns toate amintirile de la el ca sa nu mai fiu trista.Imi vine sa ma omor sa ma duc si eu langa el, parca de cand a murit numai lucruri rele mi se intampla.Isi dorea enorm sa vada pozele din tabara. Dar na apucat. Daca ma vedeti acum cum scriu cum plang incat abia pot sa mai scriu.Cand ascult melodia alaturi de ingeri plang in continu
dati-mi sfaturi ce sa fac sa ma ai potolesc din plans.Va rog mult

1 răspuns:
| Alex0194 a răspuns:

Daca vei recurce la sinucidere nu il vei mai vedea vreodata. Sinucigasii ajung in iad si nu acolo unde foarte probabil este unchiul tau, in Rai. Aminteste-ti de el, de cat de bun era el, de momentele frumoase petrecute cu el. Fii sigura ca el este Acolo sus si te priveste si te pazeste si se gandeste la tine. El va fi mereu alaturi de tine. Nu trebuie sa te gandesti ca este un dezastru ca el a trecut pe cealalta lume, poate a ajuns intr-un loc mai bun. Stiu ca si eu l-am pierdut e unchiul meu cand aveam vreo 11-12, nu pot zice ca locuiam in aceiasi casa, dar il iubeam si el la fel pe noi. Stiu ca am fost cu cateva zile la el inainte sa decedeze. Parea a fi ok, s-a dus dupa aia sa faca o operatie si din pacate, sistemul asta bolnav l-a ucis. Operatia simpla a reusit cu succes insa a luat din spital o boala care l-a omorat. Odihneasca-se in pace. Era un om minunat sunt convins ca si unchiul tau era la fel de bun. Nu trebuie sa-l uiti, gandes-te doar ca este intr-un loc mai bun si ca mereu te va veghea chiar daca tu nu il mai poti vedea, el este acolo sus si se gandeste la voi si vede lucrurile care le faceti si este mandru de tine. Numai bine iti doresc.