| Andrada0025 a întrebat:

FUNDITA!
Ce materii se fac la liceul pedagogic, profil uman? Dar bacul din ce materii se da?

2 răspunsuri:
| AT08915 a răspuns:

Daca te referi la profilul 'educator-invatator' materiile sunt : mate, romana, engleza, franceza, logica, tehnici de comunicare, pedagogie, practica pedagogica(mergi in clase si scrii pe un caiet ce se intampla si ce ti se pare interesant), chimie, fizica si biologie(astea 3 le faci doar in clasa a 9-a si a 10-a) iar din a 11-a faci stiinte(un fel de combinatie intre chimie, fizica si biologie), muzica, desen, religie, istorie, sport, geografie, tic(tehnologia informatiei si a comunicatiilor), psihologie(clasa a 10-a), si din clasa a 11-a : metodologia lb. romane, metodologia matematicii, metodologia istoriei, metodologia geografiei, metodologia muzicii, metodologia ed. fizice (la materiile astea inveti cum sa predai..etc) si bacul il dai din romana, mate(M4), engleza, pedagogie, psihologie(materia din clasa a 10-a), si istorie/geografie (astea 2 la alegere).

| Mihaela2231 a răspuns (pentru AT08915):

Ce inseamna M4?