| αndï a întrebat:

[fundita] sal big grin am un prieten care si-a facut cateva suvite de par cu albastru de metil pentru a le colora. vreau doar sa intreb daca unii dintre voi ati mai facut chestia asta si daca e perfect safe / ce se poate intampla daca mi-as face asa ceva.

Si daca mai stie cineva alte nuante? big grin

Răspuns Câştigător
| Audrey. a răspuns:

Poti sa faci foarte multe culori din albastru de metil si nu dauneaza absolut deloc.
Cum sa-l folosesti:
-dupa ce te-ai spalat pe par si acesta este aproape umed, da cu albastru de metil si usuca-l.
-ca sa te vopsesti tot capul, dilueaza albastru de metil cu apa, acoperi tot parul si usuci.
Ai grija unde pui capul, pentru ca pateaza. Daca transpiri sau ai parul ud in somn, lasa o balta colorata care nu mai iesebig grin.

6 răspunsuri:
| patty32 a răspuns:

Eua m facut astabig grin
Nu am patit nimicthinking
Si pentru alte nuante, mai exista henna[cea mai buna pentru cul rosiebig grin]

| mhg a răspuns:

Am mai auzit la o fata ca isi tot facea suvite cu albastru de metil si uneori ii ieseau si verzi, nu e daunator cu nimic albastrul de metil.

Mai este si violetul de gentiana, de aici rezulta suvitele mov inchis din cate stiu.

Oricum sunt de scurta durata suvitele, se duc de la primele spalari.

| αndï explică:

Si celelalte chestii de unde le pot lua? laughing albastru de metil am dar din astelalte habar n-am straight face n-am mai auzit de ele

| Audrey. a răspuns:

Aproape uscat*

| Rux_4388 a răspuns:

Pai poti sa le iei de la farmacie...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma faq cu Rosu de castelaniibatting eyelashes) Si ma faq la 3 spalari si imi faq doar suvite. Dar nu apar efecte secundare. Adica nu se arde nu se faqe rigid. Cel putin la mine. Dar eu il ard cu placa.