| freemind154 a întrebat:

Salutare, se mai poate da o gaura in lobul urechii langa una care inca nu s-a vindecat?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine sa astepti sa se vindece cealalta. Apoi iti mai faci (pe rind) cite vrei.

| freemind154 explică (pentru anonim_4396):

E aproape vindecata gaura dar in jurul ei mi s-a format un granulom(ca si un sambure sub piele care nu doare si nu se vede, se simte la atingere) daca incerc sa bag iar ceva, se va infecta din nou, nu stiu cum sa scap de el, ar fi o solutie sa-mi fac alta gaura cu un ac sterizilat de data asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru freemind154):

Prima ai facut-o cu ac nesterilizat?! Nu esti constient(a) de ce se poate intimpla! Mai asteapta. Recomandarea mea este sa mergi la chirurgie sa vezi ce ai acolo.

| freemind154 explică (pentru anonim_4396):

Nu, prima am facut-o cu pistol la bijuterie, cercelul a fost prea strans si mi s-a infectat, am fost nevoit sa-l dau jos dupa o saptamana.

| Roland22 a răspuns:

Asteapta sa se vindece altfel apar complicatii.

| Analecssa a răspuns:

Poti sa dai, dar pot aparea complicatii de genul infectie sau sa se umfle foarte tarewinking