| nobody1512323 a întrebat:

Guys. azi M am smintit cam rău. și mi am luat tensiunea, am avut 9 cu 4 [ cea mare 90 și cea mică 46] și am avut 116 bătăile inimii. E ok?

Răspuns Câştigător
| gratargratar a răspuns:

E foarta mica tensiunea... Asta inseamna ca nu iti ajunge destul sange la extremitati (e.g. creier) si de aici poti avea ameteli, greata, dureri de cap etc.

Intre cauzele hipotensiunii ar fi sarcina si problemele cu glanda tiroida... Pana una alta iti recomand sa consumi multe lichide.
Daca problema persista, du-te la un control medical.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mica tensiunea

| danutzu96 a răspuns:

Tensiunea cam mica. Bataile cam mari, desi daca tensiunea era buna nu erau nici alea foarte mari. Cu ce ai luat tensiunea? Sunt aparate pe piata care nu sunt bune de nimic...