| LorenaElena a întrebat:

- H e y! happy - Deci : eu astazi mi-am instalat windows 7 in Italiana, si as vrea sa imi instalez diacriticele, dar in acelasi timp sa fie si in romana happy. - Deci, daca stie cineva unde trebuie sa dau pentru a-mi instala diacriticele si sa pun limba romana, va rog sa imi spune`ti! - Primul raspuns care functioneaza, FUNDA! happy... ~ Multumesc ~...

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Windows 7 care? Ultimate are suport in limba romana!

CUM SCRII CU DIACRITICE!
Start > Control Panel > Click pe change keyboards or other input methods > Click Change Keyboards > Click Add > Cauti Romanian (Romania) > Keyboard > bifezi Romanian (Legacy)... Enjoy!
Acum pentru a comuta rapid între cele doua limbi, depinde de care vrei sa o folosesti,, poti folosi combinatia ALT + SHIFT.

| LorenaElena explică (pentru neluL):

» Mulţumesc super mult! Mi-ai fost de mare ajutor puppy dog eyes!
» Sper să îţi fiu şi eu la rândul meu, de ajutor! :*

| neluL a răspuns (pentru LorenaElena):

Cu placere! bye, bye wave