| κλάους a întrebat:

Harry Potter sau Twilight? Vorbim de cartii acumhappy. Puteti sa imi spuneti ce preferati voi? Dar nu raspunsuri gen: Twilight, Edward e un dragut laughing Un raspuns mai mare si sa fie un motiv de ce nu iti place Twilight sau Harry Potter.

Răspuns Câştigător
| valy31 a răspuns:

Harry Potter este o carte mult mai completa si mult mai palpitanta din perspectiva actiunii. Twilight este o carte cam seaca in continut, iubirea dintre cei doi este putin cam trasa de par, iar personajele negative nu sunt infricosatoare cum te-ai astepta.
In Harry Potter regaseste un taram visat, in care magia este la ea acasa. Toate volumele sunt incitante, povestea in sine este logica, iar imaginatia autoarei fara limitehee hee. "Harry Potter" m-a facut sa rad, sa plang, sa stau cu sufletul la gura. Nici macar filmele n-au fost atat de emotionante pe cand au fost cartile.

4 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Amandoua sunt de 10 sincer votez pentru Twilight deci imi place de Twilight cu 0, 1 fata de harry potter de ce imi place? este cu vampirihappy

| Dee0tzaA a răspuns:

Twilight- pentru ca este traditionala poveste de dragoste imposibila, putin mai "condimentata"... exact genul de poveste care ma atrage cel mai mult

| DoOdO a răspuns:

Nu`mi place Twilight pentru ca din carte nu prea iti dai seama de cele intamplate adc filmu` te tine mai mult in suspans, etc...imi place Harry Potter pentru ca toata povestea incepand de la scoala la vrajitorie e fascinanta...ti-as recomanda seria Casa Noptii (tot cu vampiri) e foarte tare si mult mai buna decat Twilightwinking

| AnotherWayToDie a răspuns:

Pai happy mie imi place mai mult Harry Potter deoarece in carte e mult mai multa actiune, chestii stranii si miraculoase, in schimb in twillight e vorba de niste tineri vampirithinking