| VargaRoxana1995 a întrebat:

Heeeeeii, TPU. cam târziu, știuu
Păăi, acum câteva zile, eu și prietenul meu (Marius) ne-am despărțit, iar acum mi-a zis că a vrut doar să vadă ce voi face fără el, iar eu neștiind asta de la început, am încercat să îl uit. am început să vorbesc cu câțiva băieți, și cu unul chiar m-am cuplat, dar nu a durat mult căci nu am putut face asta, mă gândeam doar la Marius. așa, înfine, mai aveam un amic căruia i-am cam zis că îl iubesc, și după câteva minute îi ziceam că sunt nebună, topită după Marius.
Adineauri am vorbit cu Marius și a zis că a vrutdoar să vadă ce voi face, și că el mă iubește. a zis și că a văzut ce am făcut și i-am explicat cum a fost.

Ok., eu vreau să vă cer ajutorul! Cum să îi spun că îl iubesc și îmi pare rău pentru tot? Am încercat din inimă, din ce simt, dar nu a funcționat. și poate, doar poate, cu ajutorul vostru voi reuși să fiu cu iubirea vieții mele! Văă rog!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ma faci sa rad! O minciuna mai gogonata nu am auzit pana acum din gura vreunui baiat, ca asta de-ti spune tie ca s-a despartit de tine, ca sa vada daca poti trai fara el!
In plus, te-a facut sa crezi ca tu esti vinovata, iar tu nici macar nu realzezi ca EL este cel care trebuie sa-si ceara scuze ca te-a parasit.
Practic, dupa ce te-a parasit erai libera sa te vezi cu cine doreai, asadar, nu-i datorezi nimic!

Eu personal nu as da nici o ceapa degereta pe acest Marius!
Mi se pare un mitocan de prima mana, care te manipuleaza ca sa obtina ce vrea de la tine. Banuiesc ca-i merge planul, daca te-a facut sa crezi ca tu trebuie sa-i ceri iertare, oricum pasul doi este sa te conditioneze sa-i cedezi sexual, iar dupa ce obtine si favorul asta, sa te paraseasca fara remuscari!
Sfatul meu este sa-ti dai un sut in dos si sa-ti cauti un altul, care sa te merite!
Nu mai picati de prostute in plasa acestor manipulatori, ca nu meritati, sunt milioane de baieti, mult mai buni decat mitocanul asta ipocrit!

3 răspunsuri:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Sunteti Tom & Jerry cumva?
De cand o relatie se testeaza prin despartire? Ce prostie. Va veti impaca, ganditi asemanator. Succes.

| Fantastic7 a răspuns:

Eu zic ca daca il iubeai asa de mult nu mai alergai cu disperare dupa alti tipi sub pretextul ca vrei sa-l uiti. Macar ai fi stat o perioada singura sa suferi si sa meditezi. Nu ar fi de mirare daca nu te-ar mai vrea inapoi, dar poate ai sanse totusi, cine stie.

| Lzehxo a răspuns:

Cel mai bine e fata in fata sa-i spui si sa-i dai o imbratisare. Sa-i spui ca e totul pentru tine si ca toata ziua nu poti sa te gandesti la nimic in afara de el, etc... Intelegi tu ideea. Dar eu cred ca daca el a zis ca doar a vrut sa te 'incerce' sa vada ce faci inseamna ca nu a avut incredere in tine sau ca relatia nu era stabila, sincer ar trebui sa te gandesti bine daca vrei sa te impaci cu el. Relatia are cateva goluri, daca nu avea, nu s-ar fi despartit de tine. In orice caz, bafta!