| EmiliaNicoleta33 a întrebat:

Buna TPU.
Vreau sa cer și eu un sfat.
De vreo 5 ani de zile am fost prietena buna cu un băiat care de altfel îmi este și vecin...
De un an încoa prietenia noastră s-a transformat in ceva mai mult, lui începuse sa-i placa de mine și a încercat sa aibă ceva cu mine dar eu nu voiam pentru ca eram conștientă și i-am și zis ca o sa stricam o prietenie de o viața și nu are rost. Câteva luni de zile s-a tot rugat de mine și pana la urma am cedat, dar eram virgina și i-am zis sa aibă răbdare, dar el mi-a zis ca el nu poate sa aștepte și ca umbla de atâta timp cu mine de ce nu am încredere in el.
A mai durat ceva timp in care noi ne certam, ne împăcăm dar când eram certați el se ducea la altele, îmi și zicea de multe ori ba chiar ma și jignea. Si la un moment dat când ne-am certat eu nu am mai vb cu el o luna, el și-a făcut o iubita și eu când l-am văzut cu alta mi s-a rupt sufletul... după nu a mai durat mult și eu voiam sa fac pasul acesta cu el pentru ca începusem sa țin la el din ce in ce mai mult și am întrebat un amic dacă e bine sa fac asta ca îl iubesc dar totuși îmi e frica pentru ca poate o sa ne certam și o sa sufăr mai mult,
El m-a sfătuit așa :sa nu cumva sa îl las pe el sa fie primul bărbat din viața mea pentru ca e din sat de la mine și mai e și vecin și dacă o sa fac asta cu el prima data nu o sa-l cam uit niciodată și o sa îmi aduc aminte și peste ani de zile când o să-l văd. Dacă sunt tentată să-mi încep viața sexuală pentru ca totuși am 22 de ani sa o fac cu un băiat care nu e chiar așa aproape de mine ca distanță sau nu cu cineva din sat pentru ca după s-ar putea sa îmi și aud vorbe!
Și mi-am dat seama ca are dreptate.
Am întâlnit un alt băiat, am stat cu el vreo luna, dupa mi-am pierdut virginitatea cu el (băiatul care il cunoscusem )in momentul in care m-a văzut cu altul a venit după noi mi-a zis ca de ce sunt cu altul dar i-am zis sa ma lase in pace.
A trecut ceva timp și ne-am împăcat, am zis ca rămânem prieteni dar nu a fost așa, eu încă sunt cu băiatul cu care mi-am început viața sexuală...
Și cu toate astea am căzut in capcana și m-am culcat și cu el astăzi, după mult timp m-am întâlnit cu el și am încercat sa lămuresc lucrurile pentru ca el îmi tot zicea ca el nu vrea ceva doar pe moment cu mine și l-am întrebat dacă o sa fie ceva serios între noi ca sa știu ce sa fac pentru ca pe el îl iubesc de fapt. Si a zis ca nu pentru ca eu i-am greșit și m-am dus la altul si ca el nu poate sa stea cu una ca mine din moment ce știe ca eu ma duc si ma culc cu altul si ca el dacă face ce face e băiat dar eu sunt fata, adică m-a cam jignit din nou.
Când am ajuns acasă i-am trimis mesaj și i-am scris ca nu am făcut asta cu el prima data pentru ca mi-a fost frica ca o sa sufăr și mai mult după și ca nu o să-l uit pentru ca totuși suntem vecini și ca sunt conștientă ca am greșit, ca prietena nu pot sa rămân cu un băiat pe care îl iubesc și ca-i doresc tot ce-i mai bun in viața asta și o prietena mai buna ca mine, ca in astea 5 ani am fost mai mereu unul lângă altul și sa nu uite ca nici el nu e perfect și are și el greșeli ca orice om.
Si acum nu știu ce sa fac!
Oare o sa se mai schimbe după ce o sa vadă mesajul?
Sa ma despart de băiatul cu care sunt acum și sa am așteptări de la el?
Sau ce sa fac?
Mulțumesc ca ați citit pana la capăt!

Răspuns Câştigător
| Mkygjitr a răspuns:

Nu are rost sa stai cu băiatul cu care ti.ai inceput viata sexuală daca tu nu simți nimic pentru el. Dar nici sa te întorci la celălat, pentru ca din cate se vede el nu prea te vrea. Tot tu o sa suferi. Mai bine te desparți de actualul daca tu nu-l iubesti, si încarci sa lasi timpul sa rezolve restul. Acum tu ai sentimentele tale, eu nu pot ști ce e in inima ta. Dar consider că e mai bine să faci așa. Pupiciii?

Răspuns Apreciat de Editori
| crud a răspuns:

Nu se va schimba dupa citirea unui mesaj. Nu se va schimba nici daca nu-l citeste. El este asa cum il stii si ar fi bine pentru tine sa nu mai speri la ceva bun din partea lui. De uitat oricum n-ai sa-l uiti, dar asta trebuie sa fie cea mai mica grija a ta. Cat despre baiatul celalalt, cel pe care l-ai inselat, ar fi corect sa-l lasi in pace.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ai fost naivă și vecinul tău a profitat de tine.
Ar trebui să îi lași pe amândoi.
Pe cel cu care ți-ai început viața sexuală e clar că nu simți nimic pentru el, altfel nu te-ai fi culcat cu vecinul.
Daca viitoare încearcă să ai un pic de respect pentru cel cu care vei fi. Nu te culca cu altul când ai o relație.

| Demidol a răspuns:

Vecinul te-a pacalit frumos. Nu simte nimic pentru tine. Se vede asta din tot ce iti spune. Voia doar sex. Ai cazut o data in capcana lui, nu o mai fa si a doua oara.