| ClaudiuGoosty a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.Nu o pot uita pe o fata.Deci ce a fost intre noi a durat 2 ani, ne-am iubit la inceput, dupa a suferit ea dupa mine, dupa am suferit eu dupa ea. Mi-a spus ca nu mai am sanse.Am acceptat de 2 luni nu mai am vorbit cu ea.Dar cand iesim pe afara in gasca sau la petreceri, am o stare foarte naspa, nu o pot uita, cand o vada mi se strange inima. Vreau ajutorul vostru, am incercat cu alte fete, dar... nici una nu e ca ea.

2 răspunsuri:
| XDeDeX a răspuns:

Buna, binenteles ca nici una nu va fi ca ea si ea nu va fi ca nici o alta fata, din ce spui tind sa cred ca e prima iubire adevarata (poate ma insel) nu poate nimeni sa iti spuna concret CUM SA UITI O PERSOANA PENTRU CARE INIMA TA AR FII INSTARE SA IASA DIN PIEPT... Tot ce pot eu sa iti spun este sa incerci sa vorbesti cu ea daca nu are efect... clar trebuie sa o uiti si cand spun sa o uiti asta inseamna ca te ocupi cu orice altceva decat statul degeaba si ganditul in sec (aacultii muzica care te face sa te simti bine, te joci un joc sa-ti capteze atentia, te uiti la un film/serial s.a.m.d ) faci tot ce poti sa treci peste...
ca de uitat nimeni nu uita doar se obisnuieste cu ideeawinking.
Sper sa fii bine si sunt curioasa daca ai tinut cont macar de un lucru ce ti-l-am spun. O zii super sa ai

| Shun12 a răspuns:

Salut,Claudiu! Parerea mea este
ca traiesti cu sparanta ca poate a
a mai ramas o sansa de impacare.
De asemenea felul in care ti-a zis ca nu mai ai
sanse pare mai dur decat poate era necesar..Bine ar fi..constient fiind ca
ca ea a pus capat definitiv relatiei..sa ii spui ca vreti sa ramaneti amici.
Ma gandesc ca ati terminat relatia nu tocmai frumos..de aceea ai nevoie de
un "final amical" din care sa ramaneti doar cu amintirile de suflet.
Ai spus ca atunci cand o vezi ai o stare naspa..cu alte cuvinte iti afeceaza viata sociala.
Ma gandesc ca daca ai avea siguranta prieteniei ei te-ai simti impacat ca totusi nu v-ati facut atata rau
incat sa nu puteti continua alte posibile relatii.
Stiu ca tu ai vrea sa revii langa ea...dar ma gandesc ca daca incerci faza asta cu amicitia intre voi. poti observa daca
simte si ea discomfortul lipsei tale..Trebuie sa stii sigur... poate ii este dor.dar nu are curaj sa zica.
Daca vezi ca pentru ea totul e istorie..atunci ramaneti amici..ca sa puteti trai linistiti separati si totusi impreuna...
Si daca prezenta ei iti face rau...incearca sa iti faci un cerc de prieteni restrans..in care ea sa nu fie inclusa.
..gen..ochii care nu se vad se uita...E nevoie doar de timp.2 ani de relatie e ceva...deci trebuie timp pentru vindecare.
Succes si/sau resemnare. dupa caz!happy