| Ioanacrisuduna a întrebat:

Heeei, eu aunt crisu si azi vreau sa va zic o poveste legata de ciclul meu : poate ati citit celelalte intrebari puse de min ( daca nu, va sugerez sa o faceti ca sa intelegeti povestea ), deci mie mi.a venit si acum o luna ciclul (prima oara ) dar nu i.am zis mamei si oricum imi curgea super super putin, pe zi cam doua picaturi, luna viitoare mi.a venit iar, la fel de putin si iar nu i.am zis mamei, dar dupa vreo doua zile de ultima oara cand mi.a venit, mi.a venit mai mult si i.am zis mamei, ea mi.a dat un tampon si de atunci a inceput sa imi curga putin mai mult, dar inca este putin, intrebarea mea e, este normal? Cam cand o sa se regleze? Si o sa-mi vina peste 28 de zile sau e la inceput si poate sa-mi vina oricand?

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Vrei sa ne spui o poveste legata de ciclul tau?
Ne sugerezi sa-ti citim celelalte intrebari ca sa intelegem povestea?
Pe bune?

| Caro34 a răspuns:

In primul an e putin aiurea insa pe urma iti va veni la o anumita perioada si vei sti sigur cu cateva zile inainte fiindca: iti va fi pofta de mult dulce, vei fi putin balonata la stomac, ai chef mereu sa faci curatenie, sanii vor fi putin umflati, vei simti dureri in tot corpul etc. Acum e la inceput, nu te ingrijora! Igiena e importanta, nu manca mult lapte, iaurturi, branza in zilele acelea, fara alcool si tutun, si plimbari cat mai multe, daca nu ai dureri. Numai bine!

| Thename18052 a răspuns:

Dacă esti de abia la început, este complet normal ca menstruația ta sa nu fie una regulata. Și ai făcut foarte bine ca i-ai spus mamei tale despre asta. Chiar dacă curge puțin nu contează, sau dacă întârzie. Sa nu-fi faci nicio grija, după cum am zis așa este la început, primele 3-4 luni. Sper ca ți-am fost de folos!