| anonim_4396 a întrebat:

Heiii,TPU! Vreau si eu sa adresez o intrebare fetelorbig grineci, sunt in primul an de menstruatie. Ultima data mi.a venit pe 24 luna trecuta, a tinut pana pe.Pe 2 mi.a venit din nou(dar imi curgea foarte putin,cateva picaturi).Si in acest moment sunt pe ~stop~, dar imi curge prea mult! Este normal sa imi treaca si sa imi vina a doua zi si sa ma tina atat?

Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

Nu iti trece si iti vine a doua zi, este aceeasi menstuatie! Si nu, nu este deloc normal. Mergi cu mama ta la doctorul de familie, care iti va da trimitere catre enocrinolog sau ginecolog. Trebuie sa faci niste analize seriase; este posibil ca din cauza lipsei de calciu sa ti se intample asta, dar sunt si alte probleme pe care le poti avea. Mai bine mai devreme sa te tratezi decat prea tarziu.

Multa bafta!