| LoOLoO1234 a întrebat:

Heeei TPU :* Am un obicei foarte foarte prost! Imi rod unghiile, chiar vreau sa scap de acest PROST obicei. Si cat ar costa sa imi pun unghii cu ggel? big grin fundoi

Răspuns Câştigător
| JustMusic a răspuns:

Ungiile cu gel iti deteoriaza unghia matrurala si trebuie intretinute cam la 3-4 saptamani.Pretul depinde la fiecare salon si la ce model vrei tu.
Am o prietena care isi rodea unghiile si le-a facut cu un lac rosu aprins, aceasta culore ii aducea aminte sa nu le mai roada cand le ducea la gura. Poate merge si la tine.Trebuie sa iti impui sa nu le mai rozi.

1 răspuns:
| yoanaluvade2 a răspuns:

Hei buna! Ca sa scapi deobiceiul acesta cu rosul unghiilor nu trebuie sa iti pui unghii false cu gel. E mai usor sa iti pui ardei iute pe ele ca sa nu le rozi ori exista la magazin o oja sau lac special care are o anumita substanat neplacuta papilelor gustative si automat te face sa nu le mai rozi, sau exista MINTEA TA... Daca tu doresti sa ai niste unghii frumoase cao adevarata domnisoara trebuie sa iti propui acest lucru adica sa nu le mai rozi!
Daca vrei neaparat sa iti pui unghii cu gel euu stiam ca costa in jur de 100 de lei sa le pui si 50 de lei sa le intretii...
Pup!