| Carla01 a întrebat:

Heei!

Am 15 ani şi mi-au apărut nişte vergeturi si puţina celulită pe posterior.Cum pot să scap de ele? Am citit că apariţia vergeturilor este de la creşterea în greutate, dar eu nu sunt grasă laughing am 40 kg si 1, 60, aşa sunt de când mă ştiu şi de mâncat mănânc foarte mult laughing.Pot face ceva să scap de ele, măcar de celulită si de vergeturile roz? happy
FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| Rbc_Rebeca_1991 a răspuns:

Vergeturile trec FOARTE GREU.Si stiu ce zic, crede-ma, am folosit multe creme "anticelulita" medicamente de la farmacie, doctorul mi-a spus (in cele din urma m-am dus la el) ca sportul este cel mai important deoarece pielea se intinde facand sport si isi revine la dimensiunile normale.Acum,dupa 1 an mai am foarte putin dar oricum nu scapi nu se observa mai deloc dar de ramas tot raman. daca te bronzezi nu se mai vad. Bafta

1 răspuns:
| Innsbruck a răspuns:

Buna,vergeturile apar si de la slabirea sau ingrasarea brusca.
Vitamina A, E si C
Aceste vitamine au un rol esential in a mentine elasticitatea pielii si astfel riscurile de a face vergeturi sunt din ce in ce mai mici.

Hidrateaza-te!
Bea multa apa si da-te cu creme hidratante.