| Carlamonicaanghele a întrebat:

Heei...am o problema si ca de obicei voi apela la voi...de la un timp ma simt o tocilara, o fata lipsita de stil, cu toate ca am haine destul de dragute.
Ma simt asa deoarece cea mai desteapta fata mi-a zis ca n-ar purta niciodata camasa la scoala ca altii..."altii" fiind eu ca doar eu mai vin din cand in cand cu camasa la scoala, iar alta colega mi-a scris la jocul DA/NU de pe facebook ca NU sunt cool.sad
pS::eu sunt a 2-a la invatatura din clasa
intrebarea mea ::cum as putea deveni mai rebela si mai "cool"?

Răspuns Câştigător
| flower_3416 a răspuns:

Buna,vei reusi ce iti propui tu sa devi doar cand vei sti ca nu exista,, cea mai desteapta,,.sau,, cea mai frumoasa,, si vei intelege ca frumusetea vine din lucruri simple si din interior.Tu esti frumoasa! nu pentru ce porti sau ce sti.esti frumoasa pentru sufletul tau.O persoana cum ai descris tu e o persoana urata! deoarece are sufletul,, de piatra,,. Niciodata sa nu te iei dupa astfel de vorbe, mereu trebuie sa iti placa tie cum arati si sa stii ca tu esti foarte frumoasa si pretioasa in ochii lui Dumnezeu si asta e cel mai important.

2 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Buna
Draga mea, nu trebuie sa ceri sfaturi de la noi de cum sa devii mai cool. Trebuie sa fii tu insati, asta conteaza. Daca noi iti spunem ceva, si la tine nu arata okay, nu te defineste, e total gresit. Oh haide, ce conteaza ca porti camasa? Sau ca a dat Nu la un joc idiot de pe facebook. Nu ar trebuie sa te preocupe chestiile astea. Lasa "fitele" sa ramana asa cum sunt. Nu trebuie sa fii altcineva doar pentru ca anumitor persoane nu le place de tine. Conteaza sa te simti tu bine. Daca tu se simti bine in camasa, poarta camasa. Asta nu e un semn ca esti tocilara.
Peace out!

| annaloveanna a răspuns:

Pai imbracate cu haine mai la moda. Cum ari fi o bluza si un bolero pe deasupra cu o fusta la moda. Daca uneori iti petreci pauzele invatand sa nu mai faci asta (e ok dac repeti o data lectia dar nu de 5 ori) si sa iti ei reviste cum ar fi Bravo Girl sau multe alte si sa te uiti cu colegele tale pe ele. Petreceti cel putin 5 minute din pauza uitandu-te in oglinda ( una de buzunar) si dandu-te cu gloss de buze.
Asta te va face cea mai cool fata din clasa!
Sper ca ti-am fost de ajutor!