| pufoshenia24 a întrebat:

Deci... voi ce ziceti. la scoala am numai 10... asta inseamna neaparat ca sunt tocilara? sau. nu stiu. voi ce ziceti? o fata de la noi din clasa e si ea desteapta dar tare incapatanata si asta o sa o traga in jos. ea mereu zice ca stau pe mess facebook ies afara. cand mai invat. si eu ii zic ca am timp ca stiu cum sa ma organizez. deci daca am numai 10 nu neaparat inseamna ca sunt o tocilara nu? dau funditakisswinking

Răspuns Câştigător
| Miruna79 a răspuns:

Exact asa e si la mine.laughing am colege care spun ca iau pastile de memorie!laughing Prostii! Sincer, majoritatea sunt gelosi, de asta spun lucruri rautacioase despre noi. Si oricum, invatam pentru noi, nu pentru ei! Pacat ca unii apreciaza doar exteriorul...chiar daca in interiorul capului e vidstraight face

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da esti o tocilara, e aproape imposibil sa fii bun in toate domeniile / materiile doar daca inveti pe de rost, mecanic... ceea ce inseamna tocit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, ea e tocilara.

| simina96 a răspuns:

Buna! Bineinteles ca nu esti! Ai fi o tocilara daca ai invata toata ziua inclusiv in vacante si nu ai vrea deloc sa iesi pe afara cu prietenii, sau sa faci altceva.Esti foarte bine cum esti! happy

| pufoshenia24 explică:

Dar nu invat mecanic. facem multe exercitii si trebuie sa fii nitel cam prostut sa nu intelegi. si sincer noi pricepem mult din clasa... pentru ca am profesori foarte buni...

| SteveAx a răspuns:

Logic ca nu. Si eu am fost asa in 5-8. am terminat cu 9.97 generala. Acum termin a 9-a cu 9.76, ce-i drept e mai greu.
Pot spune ca am o viata minunata. Am prietenii de care am nevoie, iesim in club cel putin odata pe luna, iesim zilnic afara, stam in pauze la o tigara, dar cu toate astea am destul timp pentru invatat pentru a-mi mentine medii doar de 9 si de 10.
Deci nu, nu esti deloc tocilara! Nu ii baga pe ceilalti in seama!
P.S.: La multi ani, de ziua copilului :*!