| anonim_4396 a întrebat:

Heei. Cunosc un baiat de varsta cu mine de la alta scoala ce a fost intr-o relatie cu fosta cea mai buna prietena a mea (fosta, poveste lunga, nu are legatura cu el). Niciodata nu am vrut sa il plac dar cred ca il placeam dar negam pentru ca era cu cineva. In orice caz, fata aia il ranea mereu si dupa il primea inapoi. De ziua ei in weekend a plecat undeva la munte cu familia si noi am inceput sa vr=orbim mai mult ca de obicei, era asa de treaba si ne intelegeam super. El m-a intrebat daca il plac, eu am ezitat dar pana la urma am zis ca da. El a zis ca si el, dar am fost de acord sa nu facem nimic. Pai cand a venit fata aia de la cabana ei au inceput sa se certe exrem de naspa (pot sa mentionez ca vorbeam pe skype si whatsapp) si eu l-am certat, el pana la urma s-a impacat cu ea, ca amici dar eu nu am mai vorbit deloc cu el pentru ca i-am spus de fapt pe ea o place si a zis ca ma place sa uite de ea. De curand a vorbit o prietena cu el de pe contul meu si el a zis ca ma place da doar putin. Apoi alta fata mi-a zis ca l-a intalnit la cinema si ca e detreaba si eu am inceput sa il plac dar foarte putin. Problema e ca mie mi-e dor sa vorbesc cu el, iar eu sunt sigura ca lui deloc si de-asta nu o fac.
Ceva sfaturi?

2 răspunsuri:
| angelcore a răspuns:

Spune-i ce simti, daca te place o sa incercati ceva

| Criss0934 a răspuns:

Faza e ca...probabil te place dar din ce ai spus isi cam schimba sentimentele, nu m-as incurca cu el.