| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Heei. E o poveste cam complicata, sper sa nu va plictisesc, vreau doar parerea voastra.
Sunt de 8 luni de zile cu. el. La inceput a fost totul frumos, tinea mult la mine de fapt tine, sunt sigura de asta, mi-a dovedit in foarte multe feluri, a plans in fata mea cand ne am certat si tot felul de lucruri. Ideea e ca de la o vreme nu pot discuta nimic cu el, e foarte disperat in legatura cu certurile, daca ii dau un mesaj mai greu face urat iar eu nu pot face asta pentru ca ma victimizez, sunt nebuna, nu stiu sa citesc corect si multe alte jigniri care cateodata chiar dor foarte rau. Sunt fraiera ca pun intrebarea asta cand stiu ca multi imi veti spune ca are pe alta sau s-a plictisit, dar nu mai pot. efectiv simt ca nu am cu cine sa vorbesc sau nu stiu ce sa fac. El imi spune mie o gramada de lucruri, insa eu daca spun face urat si prin urmare spune ca tot eu sunt de vina, desi doar i-am atras atentia cu ceva mic care m-a deranjat...Nu pot sa tac si mai ales ca nu sunt genul pe care sa il injuri iar dupa aceea sa il pupi ca asa vrei tu! El vrea sa se ia de mine iar dupa aceea daca imi spune ca ma iubeste sa fiu vesela, sa trec peste dar nu pot, nu sunt o papusa.iar daca ii spun "si eu" sec, porneste o alta cearta urata ca de ce nu pot sa ma abtin...va spun sincer, m-am abtinut de atatea ori, am lasat de la mine. am unele probleme personale, le stie foarte bine si inainte lasa de la el ca sa nu imi faca mai rau cu certurile astea doar ca de la o vreme problemele mele care nu il mai intereseaza plus certurile cu el imi fac foarte mult rau.
Ce credeti ca ar trebui sa fac? Totusi ma gandesc ca la varsta mea sa fac copilarii de genul sa ma despart de el pentru niste neintelegeri sunt inutile..Desi am facut o de atatea ori dar tot ne am impacat, imi da dreptate isi cere scuze isi pune cenusa in cap si cate lucruri frumoase imi spune dar dupa 4 zile.....la fel!

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Si eu am fost intr-o situatie IDENTICA CA ASTA! Care nu s-a terminat cu bine, cel putin pentru mine. Fara motiv a inceput sa se comporte ciudat, sa fie rece cu mine, sa nu mai aiba chef de vorba etc si eu incercand sa fac lucrurile sa fie buna ca inainte, mai
mult mergeam in jos si gasea alte motive...

Mai mult ca sigur asta se intampla si cu tine. Nu cred ca ai facut tu ceva de se comporta asa. Adica cum de la inceput era super ok si acum e altfel? Ia gandeste-te, oare ai gresit tu cu ceva? Daca nu, atunci iti zic eu ca daca face asta de mult timp, nu o sa ajungi nicaieri. Crede-ma ca-ti bati gura degeaba. Te sfatuiesc sa fii si tu la fel ca el. Adica tu chiar observi ca nu-i mai pasa de relatia voastra? Sau ca s-a plictisit de tine? Stiu, stiu... acum tu crezi ca vorbesc prostii, insa asta este tristul adevar.

Sau hai sa nu fim chiar atat de egoisti, poate are si el probleme, e mai prost dispus si prefera sa se inchida in sine, e ok... Dar daca face asta de prea mult timp, atunci crede-ma ca e clara treaba. Dupa cum am zis te sfatuiesc sa o lasi mai moale. Tu pui prea mult suflet si pe el il doare-n ****. Asa. tot o sa contiuni, o sa continui, o sa suferi, tot nu reusesti nimic si din incercarile tale disperate de a fi totul la normal, sigur o sa gaseasca el ceva si acel ceva poate sa-l foloseasca ca un motiv de despartire. Adica nici nu stiu de ce te mai tine langa tine.

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Oamenii nu se schimba.
Daca pana acum s-a tot repetat problema ce mai astepti?
Fiecare pe drumul lui si asta e.
Din punctul meu de vedere nu poti trai alaturi de o persoana daca nu exista intelegere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dă-i pauză un timp și vorbește cât se poate de formal cu el.
Dar în special dă-i pauză.

| Gabriela_Simona_2001 a răspuns:

Pai după parerea mea, ar trebui foarte bine sa te gândesti la ceea ce simti pentru el, sa nu stati doar din obisnuintă. poate ar fi momentul sa iti iei inima in dinti si sa iti spui punctul de vedere. Daca e dispus si se schimba poate merita o a doua sansa, dar daca nu va vedeti fiecare de drum. Băieți gasim peste totwinking