| Florescu23012000 a întrebat:

Heei, TPU. Daca intru pe facebook de pe calculator/pc, si conversez cu o persoana, ii arata locul de unde a fost trimis mesajul, sau asta se intampla numai daca esti conectat de pe mobil?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu ii arata locul de unde este trimis mesajul daca nu ai activat FACEBOOK PLACES!

DEZACTIVEAZA LOCATIA DE PE FACEBOOK - How To Turn On / Turn Off Location In Facebook (FACEBOOK PLACES)
Cand scrii un mesaj, ceva...da click pe balonul acela de sub mesaj si apoi click pe X (se sterge locatia ta) Nu o sa mai apara locatia! Uite un print ca sa-ti dai seama: http://i.imgur.com/pbU19Yf.jpg
Pe iPhone, iPad, sau iPod Touch, poti dezactiva serviciile de localizare (PLACES)prin a merge la Settings -> Servicii si opreste serviciul.
Pentru a dezactiva locatia pe Android, intra la Setari -> Confidentialitate si debifeaza -> Utilizati Locatia mea.

Bafta!

| Florescu23012000 explică (pentru neluL):

Ma refeream la chat big grin.

| neluL a răspuns (pentru Florescu23012000):

La chat NU-TI arata locatia!

3 răspunsuri:
| jamal000 a răspuns:

Nu ii arata de unde a fost trimis mesajul!