| ILoveYouAlexC a întrebat:

Heei^^, vreau si eu niste statusuri dragute, cat mai originale gen :Zambeste chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi. Nu vreau link`uri (:

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| GeorgianaMonic a răspuns:

Eu iti dau cateva dar sunt in engleza big grin I miss when I was a little kid, I was so happy. A relationship without trust is like a phone without service. POINTLESS! LADIES: Remember to ALWAYS smile even if its killing you. Don't ever give him the satisfaction of knowing that he hurt you. I hate it when I'm trying to be serious, but then I accidentally smile. Be real with me, or just leave me alone. Sometimes, I'm scared to be happy because when I'm happy, something bad always happen. No, I'm not single. I am in a long distance relationship because my boyfriend lives in the future. I'm sorry, sometimes I get jealous thinking someone could make you happier than I could. Every girl deserves a guy that can make her forget her heart was ever broken. I wasn't born to be perfect, I was born to be myself. Sometimes, music is my only medicine to make me feel okay again. Small things that mean a lot: Cute texts, tight hugs, long replies, holding hands, remembering the little things,& kisses on the forehead. Love me & I'll move mountains to make you happy. Hurt me & i'll drop those mountains on your head. I don't care if it's 1 A.M. I don't consider it "tomorrow" until I wake up. If someone truly wants you. Nothing will keep them away, they will do everything they can to be with you. If one day you decide to leave, please don't return expecting things to be exactly the same as before. Sper ca ti.am fost de ajutor big grin

5 răspunsuri:
| Nu a răspuns:

Compune-le singur/a.

| val31989 a răspuns:

Hai zambeste, vreau sa te vad fericit Vreau sa stiu ca esti constient cat esti de iubit. Ca nu vreau sa te mai vad suparat, nici abatut.Sa te gandesti iar si iar la tot ce a trecut.

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce.

Acum sunt mai vie
acum nu mai ştiu când spaţiul e pustiu şi timpul e târziu
acum pot să fiu o rătăcitoare
sunt în propriul univers şi sunt propria călătoare.

Si stiu ca niciodata nu as fi renuntat la el : indiferent de cum era mincinos sau infidel!

Nu lasa nimic sa te doboare`. gandeste-te ca totul e doar o simpla incercare`. e greu`. o Simti` pe pielea ta`. da` poate in acel moment e mai bine asa!?

sunt versuri ce le scriu cu mana sangeranda in noaptea asta cand timp nu mai exista un cantec dureros de dulce se aude in zare in ritm de vals dansez in miez de noapte, te prind de mana si tu-mi dispari apoi printre stele tu-mi apari esti ingerul ce ma priveste-n departate si-mi spune sa-l astept.

stau singura.vantul primavaratic adie in firele de par mangaindu-mi usor fata.nimic nu va mai fi ca inainte, doar amintirile cu tine de acum ma vor insoti pana cand zilele mi se vor sfarsi.

Traieste pentru cine te iubeste, infrunta-i pe cei care te provoaca si ignora-i pe cei care nu te baga in seama.

O sa ramâna amintiri blocate în ochii nostri goi Ca se`nvarte ceasul si nimeni nu-l va da inapoi.

Coaie mai tii minte cand visam si desenam "I Love You" pe trotuar?

Stiu ca ai vrea. daca-ai putea sa dai timpu inapoi.Stii ca ai vrea sa te intorci macar o data la noi.

Parca ieri impreuna pe strada ne plimbam, amintirile acum e tot ce mai am, aveai o fire nebuna, asa ai fost mereu; nimeni nu te-a inteles cum am facut-o eu!

Stie sa danseze, stie cum sa procedeze stie sa te ruineze, sa te bulverseze sa te amendeze, sa iti demonstreze ca nu are cum sa nu te intereseze.

Unii batrani spun ca suntem prea tineri ca sa iubim.ca nu stim ce este DRAGOSTEA dar o inima batrana nu ar rezista la atat.
Zambeste! si nu fi suparata cand cineva te numeste cur*a... nimeni in afara de tine nu stie cate nopti dormi singura
Viata trebuie sa fie inteleasa cu fata spre trecut, dar trebuie traita cu fata spre viitor

Cand nu mai putem schimba o situatie, aceasta este o provocare de a ne schimba noi insine

Fiecare lucru isi are vremea potrivita. Si fiecare varsta isi are nebunia ei de clipa!
Scopul vietii, este o viata plina de scopuri!
Nu vei fi niciodată fericit dacă încă vrei să ții aproape persoanele care deja au renunțat la tine
Poate ca nu sunt inca acolo unde imi doresc sa fiu, dar sunt mai aproape decat eram ieri
Uneori, simt simt că viaţa e nedreaptă cu mine. Simt că orice aş face, mereu mi-ar ieşi prost şi aş dezamăgi multe persoane. Simt că oricât aş încerca să ajut, aş încurca şi mai mult lucurile

| ILoveYouAlexC explică (pentru val31989):

Multumesc mult

| val31989 a răspuns (pentru ILoveYouAlexC):

Cu placere big grin

| Danna_6131 a răspuns:

Viata mi se pare prea scurta pentru a fi petrecuta in ura sau amintindu-ne mereu faptele nedrepte.

Nu intotdeauna cand iubesti, visele devin realitate.

Daca iubesti, totul se vindeca de la sine.

Poate greseste, dar iubirea inseamna iertare.

Oricate necazuri ar aparea, dragostea va invinge.

Ea ma intelege! Cati prieteni ca ea ai tu?

E greu sa fii tu, ti-e usor sa spui nu, bine iti e sa te prefaci si numai rau iti place sa faci.