| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Acum trei luni am vorbit cu un baiat, din septembrie pana in noiembrie. Mie imi placea de el de foarte mult timp, dar nu prea am avut curajul sa vorbesc cu el. Incet, incet am inceput sa il iubesc, stiu ca nu se poate sa iubesti o persoana fara sa o cunosti, dar eu asta simt. Problema e ca el a incetat sa mai vorbeasca cu mine fara sa imi dea o explicatie. Acum am vazut ca si-a facut iubita. Nu stiu cum sa fac sa il uit. Am 18 ani si nu am avut nici o relatie pana acum. Am o stare foarte proasta, imi vine mereu sa plang si nu stiu cum sa fac. Nu am mai trecut prin asa ceva si nici nu am cu cine sa vorbesc despre asta.

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

NU ai cum sa iubesti pe cineva daca nu il cunosti/vezi doar asa prin vorbit.

| LN936 a răspuns:

Tu nu ai iubit baiatul dat, pur si simplu te-ai obisnuit cu el te-ai atasat, iti placea modul lui de a gindi, te simteai bine vorbind cu el si atit. Iubirea inseamna mult mai mult decat ceea ce a fost la tine fiindca fetele adesea viseaza si se ataseaza de cine nu trebuie.Problema ca nu poti sa-l uiti este ca te simti parasita si foarte prost ca a procedat astfel cu tine fara sa-ti dea careva explicatii, astfel te simti singura neajutorata iti cauti defectele, crezi ca fata pe care a aleso el e mai frumoasa... faptul ca plingi e ceva normal pentru ca daca nu povestesti nimanui ceea ce te macina in interior atunci acesta e modul cel mai potrivit ca sufletul sa scape de toata durerea si suparara pe care o simti.