| claudiu2805 a întrebat:

nu pot sa inteleg geometria deloc, tot incerc sa inteleg dar nu stiu nici de unde sa incep de pe figura definitiile le cam stiu dar nu imi ies problemele deloc!
Spuneti-mi cum sa invat geometrie am facut si meditatii dar nu prea m-au ajutat
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca ai nevoie de ajutor asistat,roaga pe cineva apropiat sa e ajute sa intelegi textul unei teoreme, apoi sa-ti explice pe figura geometrica aplicarea ei; tata, un frate/sora mai mare, un prieten. Sunt convinsa ca vei intelege mecanismul, dar e greu cu teoretizarea pe net...

3 răspunsuri:
| heyyou567 a răspuns:

Pai trebuie sa inveti definitile dar nu ca robotul trebuie sa le aplici pe figura si sa exersezi sa desenezi figurile ca daca nu iti iese desenul nu mai poti face problema