| roberta1998 a întrebat:

Hei.Am 13 ani(fac 14 în decembrie) și sunt fată. Am între 1.54-1.60 înălțime și 46 kg(ar cam trebui sa slăbesc).Eu aș vrea să mă înalț. Părinți mei sunt înalți, adică tata are 1, 76 și mama 1, 78,iar fratele meu 1, 80. Știu că sunt multe vedete care arată bine și sunt scunde, dar eu vreau să mai cresc. O să mă apuc de înot,dar credeți că pot să ajung la 1, 70(chiar și un pic)?

Răspuns Câştigător
| AbstractDoll a răspuns:

Pentru a mai creste in inaltime poti juca volei.Chiar ajuta si eu eram o pitica de 1; 58 si dupa 2 luni de volei la antrenamente am avut 1; 62. E mult mai bine pentru ca e un joc care necesita performante, dar daca iti gasesti un grup de prietene cu care sa joci mereu e mult mai usor...si distractiv.Succes!winking

| roberta1998 explică (pentru AbstractDoll):

O să mă apuc și de volei.mulțumesc pentru răspuns:*

4 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Daca vrei sa slabesti, renunta la dulciuri si la prajeli.Eu asa am facut...

| roberta1998 explică (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Sincer m-am cam lăsat de dulciuri și de mâncat nu prea mănânc, dar o sa mă apuc să alerg mai mult. mulțumesc pentru răspuns.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru roberta1998):

Aa,bea apa si mananca alimente bogate in proteine si sarace in grasimi.Atat am vrut sa iti mai spun.
Pacebig grin