| CorinaLili999 a întrebat:

Hei. Am 13 ani si am o problema. De abea luna trecuta mi.au dat sanii si sunt foarte mici. Colegele mele de clasa sunt mult mai dezvoltate si uneori rad de mine pentru ca nu am sani. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| SairiaBlock a răspuns:

Draga mea, stai liniştită. Ai abia 13 ani. Chiar crezi că eşti aşa mare şi că te opreşti din creştere acum?! Până pe la 18-19 ani mai e timp.
Şi e foarte bine că nu ai sânii foarte mari de pe acum, căci pe la 20 de ani i-ai fi avut lăsaţi.

Cred că ai auzit şi tu că hormonii din carnea de pui favorizează dezvoltarea. Poţi mânca multă carne de pui, însă, să ştii că nu este foarte bine, deci mai bine stai liniştită.

Eu am 14 ani şi nici eu nu am sânii foarte mari, însă mă mulţumesc cu ce am şi ştiu că la 18 ani o să fiu bucuroasă că nu am avut de mică sâni mari.

Deci, stai liniştită, iar dacă colegele tale mai râd de tine spune-le că fiecare fată se dezvoltă în ritmul ei şi că or să vadă ele peste ceva ani, când or să îşi dorească să fi fost ca tine.
Poţi să le mai spui şi că fetele finuţe se dezvoltă mai greu, dar mai frumos, iar cele ca el cu ditamai sânii sunt nişte mici ţărăncuţe. Asta ca să le închizi gura.

Şi ce dacă poartă sutien unele? Să poarte!
Tu nu trebuie să fii ca ele! Tu eşti tu, eşti unică!

Aşa că stai liniştită şi nu-ţi mai face griji. Te dezvolţi perfect normal.

Pupici!:*

| LegionarulRoman a răspuns (pentru SairiaBlock):

Carnea de pui: poate ca are hormoni, dar. nu cei care provoaca dezvoltatrea organelor sexuale si caracterelor sexuale secundare. Carnea de pui tratata cu hormoni este un atentat la sanatatea omului.Recomand puiul natural.

In rest, ti-as da funda. happy

| SairiaBlock a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Eu am scris ce am auzit. Nu pot zice că e adevărat.

Multumesc, în orice caz.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru SairiaBlock):

Cu placere.

| CorinaLili999 explică (pentru SairiaBlock):

Merci... Si legat de carnea de pui... nu imi place deloc

| CorinaLili999 explică (pentru SairiaBlock):

Urasc carnea de pui.

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Fiecare are dezvoltarea în funcţie de genă! Nu te speria, o dezvoltare mai târzie te ţine tânără mai mult timp.

| Liviu a răspuns:

Pff,nu conteaza ce ai in sutien, chiloti, conteaza ce ai in cap.
Cat despre vacutele tale de la tine din clasa...
Intrebale ironic cu un zambet pe buze " cat lapte da pe zi "
Vinde la kg sau face branza?
daca se lauda ca are cu ce e clarlaughing
le doare spatele mereu, nu pot alerga e aiurealaughingStiu eu ce spun.
O sa aiba probleme cu coloana happy

| Casey24 a răspuns:

Pune-ti silicoane.

| SelenaXd97 a răspuns (pentru Casey24):

Cel mai stupid răspuns pe care l-ai fi putut da!

| blondinanamaria a răspuns:

Nu te teme si eu am 13 ani si am la fel sanii mici si cologele din clasa la mine spun acelasi lucru''ca eu am sanii mici'' dar nu te teme ca o sa iti creasca si nu baga in seama tot ceea ce spun colegele tale poete asa sau mostenit sa fie mici la inceput dar dupa o sa iti creasca. Ceea ce te sfatuiesc este sa nu porti sutien cu burete ca nu este bine deloc poarta pentru inceput o bustiera.