| Ririanuta a întrebat:

Hei am 13 ani si imi curge un lichid alb din zona intima de aproape un an dar acum am si ciclu si tot curge. Si am vazut pe net ca spune ca as putea fi insarcinata. E adevarat? Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| CRZB a răspuns:

Nu poti fi insarcinata fara contact sexual. In plus daca ai fi insarcinata nu ti-ar mai veni ciclul. Daca nu a trecut mult timp de cand ti-a venit prima data atunci este normal avand in vedere ca substanta alba apare inainte sa iti vina ciclul pentru primada oara. Mai poate aparea si dupa ce ai avut prima menstruatie de obicei inainte sa iti vina ciclul din luna in luna. Mie asa mi se intampla. Nu cred ca este nevoie sa te ingrijorezi. Daca simti totusi ca ceva nu e ok iti recomand sa te consuti cu mama ta sau cu o prietena.

| Ririanuta explică (pentru CRZB):

Multumesc pentru raspuns.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de asta ar trebui introdusa educatia sexuala in scoli.Normal ca nu.

| TanteMarianne a răspuns:

Daca nu ai avut vreun contact sexual nu ai de ce sa-ti faci griji.doar daca ai facut sex sunt sanse sa fi insarcinata.