| NellieLovett a întrebat:

Hei, am 14 ani, sunt fata, am 1, 67 m si 45-46 kg. Oare mai cresc in inaltime? Mama are 1, 66 m si tata, 1, 80 m. Pot sa fac ceva ca sa ajung la minim 1, 70 m inaltime? Cam pana la ce varsta cresc fetele?

2 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Potentialul tau teoretic cam asta este, de crescut s-ar putea sa mai cresti un pic pana la 16 ani, maximum 17 dar nimeni nu iti poate garanta ca vei atinge 1.70m.

| anamaria82726 a răspuns:

La fete cam asta e varsta pana la care se inalta mult. Probabil ajungi pe la 1.70...cica baschetul e util la inaltat.dar nu prea ajuta. Serios, esti ok la inaltime. Esti foarte slaba si nu ti-ar sta bine lungana