| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am inteles de la profesorii mei, ca examenul din clasa a8-a se va da la matematica, limba romana si geografie/istorie (la alegere). Pe internet m-am uitat si nu spune nimic despre geografie sau istorie. Deci intrebarea mea este ca, examenul din clasa a 8-a se va da la geografie/istorie sau doar la matematica si romana?

5 răspunsuri:
| Desireღ a răspuns:

La ce școală ești? rolling on the floor

Se dă doar la română și la matematică, la ăia care sunt acum cls a 6 a se auzea că dau din 4 materii EN

| Andreeauta a răspuns (pentru Desireღ):

La cei de a 6a se dau la 5materii:romana, engleza, matematica, fizica și biologie

| Desireღ a răspuns (pentru Andreeauta):

Nu mă refeream la evaluările de cls. a 6-a, alea sunt niște bullshit-uri.

Ziceam că se auzea că aia care sunt clasa a 6-a acum vor da din 4 materii evaluarea națională în clasa a 8-a.

| Andreeauta a răspuns (pentru Desireღ):

Aa atunci greseala mea

| AndCat26 a răspuns:

Doar la matematica si romana.