| Ruxandra15 a întrebat:

Hei am nevoie de ajutor la chimie. Nu pot retine valentele si radicalii. Cum sa fac sa ii invat mai usor?

3 răspunsuri:
| TwilightAliceCullen a răspuns:

Hey. Chimia e materia mea preferata!

| TwilightAliceCullen a răspuns:

Incearca sa inveti logic, nu ca un robotel...Noi la clasa faceam o gramada de exercitii in care profa ne zicea denumirea substantelor, iar noi scriam formulele. Cu timpul, o sa le inveti, daca iti vei da silinta. Eu am invatat pe de rost grupele principale din Sistemul periodic al elementelor si ma ajuta mult. Chimia este o materie frumoasa si usoara daca inveti.

| Ruxandra15 explică (pentru TwilightAliceCullen):

Si mie imi place dar stiu doar atat al 3, o2, h1, f1, fe3,k2.zn2,mg2,ca4,si4,oh,no3 si 2, co3 so 4 si 3, po 4 si 3, nu stiu cum sa fac sa invat am retinut azi moleculele n, br, i, cl, h toate cu 2