| Nevermind999 a întrebat:

Hei! Am nevoie de putin ajutor... Am piciorul rupt si azi ar fi trebuit sa merg la un botez sa fac poze dar mama nu ma mai lasa. Stiti cumva cum sa o conving sa ma lase sa merg?
P.S.: Nu am masina si nici cu taxiul nu pot sa merg, asa ca va trebui sa iau autobuzul. sad

10 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Nu ai carje? sunt utile carjele cu sustinere la antebrat, insa nu stiu cum ai putea face poze...
Si e destul de periculos, depinde cat de grava e fractura.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai impresia ca e asa simplu sa te tarai prin autobuze cu ghipsul dupa tine?

| WaterDrop a răspuns:

Daca ea considera ca nu esti in stare sa mergi, atunci ascult-o.

| Nevermind999 explică (pentru WaterDrop):

Si ea si sora mea mai mica vor merge la acel botez, asa ca ar putea sa ma ajute sa ma deplasez, cred.

| Nevermind999 explică (pentru WaterDrop):

Si totusi am 18 ani...

| WaterDrop a răspuns (pentru Nevermind999):

Pff, si totusi te incapatanezi. Atunci spune-i ca ai face orice ca sa nu pierzi acest moment unic la care iti doresti mai mult decat orice sa fii prezent, iar doctorul a spus ca nu vei pati nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie unul nu mi-ar face placere sa ma duc la un botez in carje.

| TheGreatPerhaps a răspuns:

Da... poze reusite si dureri pentru tot restul vietii suna bine, nu-i asa? Se vor mai ivi ocazii de a face poze, nu-ti face griji! Ai putina rabdare pana te vindeci.

| Nevermind999 explică (pentru TheGreatPerhaps):

Am cerut un sfat despre cum as putea sa o conving, nu o parere medicala.

| TheGreatPerhaps a răspuns (pentru Nevermind999):

Ei bine, n-o poti convinge. Deal with it.