| SPanther a întrebat:

Hei! Am nevoie de un sfat. Stau foarte prost cu nervii, in sensul ca ma pot enerva din orice si ma supara foarte tare acest lucru pentru ca prietenii mei nu prea au rabdare cu mine. Ce-mi puteti recomanda? Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Gandeste-te ca trebuie sa iei lucrurile cu calm, e normal sa te enervezi, face parte din viata, nu poate fi intotdeauna totul perfect, dar daca continui asa o sa vina ziua in care prietenii tai nu vor mai avea rabdare.

| Alexandra_5479 a răspuns:

Poți să faci o ''înțelegere'' cu unul din prietenii tăi (cu care te înțelegi cel mai bine). El să îți atragă atenția când devii nervos fără motiv, iar tu te gândești că dacă nu încetezi el se va supăra sau orice altceva.
Eu așa fac cu un prieten și pot să zic că se controlează de atunci. Sper să funcționeze și la tine. :*
Baftă!