| cobrista a întrebat:

Hei. Am nevoie de un sfat. Sunt la liceu si îmi place de un băiat mai mare. Nu am făcut niciodată cunoștință oficial insa el se baga in seama cu mine. Îmi spune ca sunt frumoasa, se pune in fata mea si nu ma lăsa sa trec, mi-a zis la multi ani de ziua mea si imi spune diverse alte chestii. De asemenea le spune prietenilor lui :,, uite ce frumoasa e fata asta " si când ma vad ei spun " Asta e fata de care ii place lui Rareș (asa il cheamă) ".Il deranjeza daca vede ca vorbesc cu un băiat, îmi spune chestii de genul,, Aveți grija ce faceți aici închideți ușă macar ".Si toate astea având in vedere ca nu avem prieteni comuni si nu am purtat niciodata o conversație iar pana de curând nici macar nu știa cum ma cheamă. Cand m-a întrebat si cum ma cheamă nu l-am întrebat înapoi din cauza faptului care reprezintă de fapt problema in aceasta situație. De fiecare data când îmi spune aceste lucruri le spune in prezenta prietenilor sai sau daca nu se preface ca ii striga in genul " uitati iar a venit fata mea preferata". Din acest motiv eu nu ma simt comfortabil sa vorbesc cu el si de aceea il tratez mereu cu "raceala" si ii răspund sec ( plus ca mai sunt si foarte timida si ma blochez când vorbește cu mine laughing ). Când este singur se uita la mine, îmi zâmbește, dar nu zice nimic. Cel mult sta lângă mine parand ca vrea sa zică ceva dar nu zice. Nu mi-a spus niciodată ca sunt " buna " sau orice alte chestii grosolane pe care le zic majoritatea băieților, pana si prietenilor lui, băieți, le spune ca sunt frumoasa. Si nu sunt obisnuita sa mi se spună asta așa ca ma atrage si mai mult. As vrea sa il cunosc dar nu stiu ce sa fac. Ce părere aveti? Credeți ca e posibil sa ma placa sau doar face misto? Ce ar trebui sa fac? Imi pre rău ca v-am irosit timpul. Dau funda. happy

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

De buna seama ca te-a remarcat dintre celelalte colege si nu ii esti deloc indiferenta. Este modul mai stangaci al baietilor oarecum timizi dar care pe de alta parte incearca sa afiseze un comportament mai ""teribilist"" pentru a fi bagat in seama.Te sfatuiesc sa fii un pic mai tupeista in momentele cand veti fi doar voi doi si sa-i dai de inteles ca il agreezi.L-ai putea indemna/propune sa te conduca oparte sau tot drumul pana acasa dupa terminarea cursurilor.

| Lawliet14 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Sunt sigur ca e foarte timid. laughing) Da, recomandarea ta e buna pentru ea! Sa fie mai tupeista daca si-l doreste. Macar unu poate nu e timid.

6 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

De placut te place clar. Intreaba-l odata daca are curaj sa te invite undeva sau sa te conduca acasa, numai voi doi happy Baiatul este timid si clar are nevoie de o incurajare din partea ta. Cand sunteti in doi, ajuta-l cu conversatia pentru ca s-ar putea sa nu se descurce. Vorbiti despre ce va place, ca sa va cunoasteti mai bine.

| grab a răspuns:

Cand e cu golanii lui si te abordeaza, roaga-l sa vina putin cu tine la o plimbare de 2 minute si atrage-i atentia ca felul asta de a pune problema nu face decat sa il indeparteze de tine, asta vrea?! dupa care vezi ce reactie sau comportament o sa aiba... succes!

| christos1234 a răspuns:

Poti sa-i impartasesti sentimentele.

| TPU9999 a răspuns:

Dupa cum se comporta el se oobserva ca tine la tine, se vedeca este gelos ca stai cu altii si ca te vrea numai pentru el, e clar ca te place si nu cred ca face misto sansa ca face misto de tine este mica, mai bine ai spune ce simti pentru el, in cazul in care el nu iti impartaseste sentimentele spune-i ca ai glumit si tu un pic si gata, asa ar fi cel mai binehappy
sper ca te-am ajutat

| jerkboy92 a răspuns:

Eu zic sa-l iei tare de fata cu prieteni lui, iti zic si cum..cand mai e cu ei si iti zice ca esti frumoasa sau le zice lor du-te la ei si spune-i :ce zici? ce le-ai zis? daca vorbea cu prieteni lui, el o sa rasp,, ca esti frumoasa'', spune-i direct,, si ce ai de gand sa faci daca sunt frumoasa?'' si atunci o sa vezi cum o da Braila laughing) fi mai tupeista ca el, fetele tupeiste obtin ce vor