| dienita a întrebat:

Hei am o intrebare...am un telefon Samsung star 2 internetul e activat dar nu merge ce ar trebui sa fac? astept un raspuns.

4 răspunsuri:
| iLoveEpicxD a răspuns:

Activeaza 3g-ul ca sa poti folosii MB.

| Erika3001 a răspuns:

In primul rand sa te asiguri ca ai optiune cu internet, iar daca chiar nu merge te duci la cei care iti furnizeaza internetul (Orange, Vodafone. pe ce esti tu) la un magazin oarecare si le spui. Ti-l rezolva ei. Daca te referi la internetul prin wi-fi incearca sa scoti cartela din telefon si vezi daca merge fara. unele telefoane nu merg cu cartela (am patit eu) in cazul asta trebuie reinstalat telefonul ca sa isi revina. succes! sper ca am ajutat