| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am o intrebare. Cum sa nu mai fiu asa geloasă? Prietenul meu zice ca nu il las sa vorbeasca cu nicio fata si ca il tin ca in "lant" si de 2 zile a inceput sa vorbeasca cu o amica dar ore întregi. Si de atunci nu ma mai baga asa in seama ca cică sunt eu prea geloasă. El îmi spune sa stau linistită si eu nu pot.etc. dar nu imi place sa il vad ca vorbeste numai cu ea. mi-e frica sa nu se îndrăgostească de ea si sa ma lase. Dar nici nu vreau sa il înnebunesc cu gelozia. Cum sa fac ca sa il fac si pe el sa fie gelos sau macar sa se streseze ca am si eu cunostinte ca el? Sau cu gelozia. off chiar nu stiu. Help!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic, cand vei vedea ca te parasesc prietenii, prietenele, vei realzia ca gelozia este o boala veninoasa si daca nu-ti ajustezi comportamentul, nu vei avea niciodata pe cineva drag langa tine!
cand iubesti, trebuie sa acorzi si incredere omului drag, altfel risti sa-l pierzi!

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa incerci sa faci tot posibilul pentru a te comporta intr-un mod cat mai rational cu putinta chiar daca esti geloasa. Poate prin multa vointa vei reusi sa nu-l inebunesti cu temerile tale cel mai probabil nefondate.

| litere123 a răspuns:

Incearca sa ai incredere in el, poate ca el te iubeste cu adevarat.

Vezi ca din gelozia asta, iti porti pierde perdoana iubita si sunt sigura ca nu vrei sa suferi luni intregi...
SUCCES!