| paulacarry a întrebat:

Hei, am o intrebare mai sensibila. Mi-a venit prima menstruatie in 14 luna trecuta, dupa calculele mele ar fi trebuit sa vina in 6 luna asta, dar nimic. Au trecut maximul de zile adica 35 si nimic, nu am niciun semn, mentionez ca prima data cand a venit nu am avut niciun fel de durere, iar prima scurgere a fost mica dupa care s-a mai marit. Va rog ajutati-ma, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Calina_Komjatszegi_1997 a răspuns:

Nu te panica, e perfect normal. Altor fete nu le vine si doua luni la rand, apoi tine o saptamana, alteori doua zile.Pe masura ce cresti mai mare, se reguleaza.

http://www.noifetele.ro/articol/pubertate-la-femei/

Aici poti citi mai multe despre subiect, si, citez din articol,,, Dupa prima mestruatie, ciclul tau va fi neregulat.". Deci stai chill :D

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E normal, in prima perioada poate sa intarzie si 2 luni la rand. MAi dureaza pana se reguleaza asa ca nu te speria.

| paulacarry explică:

Merci mult pentru ambele raspunsuri.